Sezer: Bilinçli tüketim rekabet gücümüzü artırır

Hürriyet Haber
18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, tüm yurttaşları bilinçli tüketime çağırdı. Sezer, Verimlilik Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, izlenecek doğru politikalarla ve bilinçli bireylerin katkılarıyla ekonomiden eğitime, sanayiden hizmet sektörüne kadar tüm alanlarda ülkenin rekabet gücünün artırılabiliceğini kaydetti.

Sezer mesajında, günümüzde öncelikle ekonomide olmak üzere etkileri tüm ülkeler tarafından hissedilen bir küreselleşmenin yaşandığını belirterek, her türlü mal ve hizmetin yüksek teknolojiye, rekabet edebilme gücüne ve toplam kalite anlayışına dayandığı yeni bir dünyanın oluştuğunu vurguladı.

Sezer, ''Kaynakların daha rasyonel kullanımı, daha iyi yaşam ve çalışma şartlarının sağlanmasıyla daha kaliteli üretim esasına dayanan verimlilik, uygulanabildiği ölçüde ülkemizi küresel yarışta ön sıralara taşıyacaktır" dedi.

Sezer şunları kaydetti: ''Yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizin tükenebileceği gerçeği, bizi daha kaliteli ve verimli üretime yönlendirmelidir. Sonuçları bakımından tüm bireyleri yakından ilgilendiren verimlilik, yine bireylerin katkılarıyla ekonomik yaşama yön verebilecek bir kavramdır. Bu nedenle bilinçli tüketimin tüm yurttaşlarımızca benimsenmiş olması son derece önemlidir."

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı