GeriEkonomi Seyidoğlu 8 mağaza açacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seyidoğlu 8 mağaza açacak

Seyidoğlu Helva Reçel, ardı ardına açılan mağazaları ve ek fabrika yatırımlarıyla hedef büyüttü. Bahçeşehir ve Çorlu’da 2 mağaza birden açan Firmanın Genel Müdürü Mehmet Göksu, 300’den fazla ürün çeşidi piyasaya sürerek geleneksel lezzetlere olan ilgiyi artırdıklarını belirterek 2011 yılında istihdam ve yatırım çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı. Göksu, “8 yeni mağaza açarak toplam mağaza sayımızı 20’ye çıkaracağız. Mağaza ve üretim departmanlarında istihdam edilmek üzere 100 yeni personel işe alacağız. Kapasitemizi artırmak için inşaatına başladığımız ek fabrika yatırımımızda bu yıl üretime başlayacağız” diye konuştu.

Seyidoğlu Genel Müdürü Mehmet Göksu yaptığı açıklamada, Seyidoğlu Helva Reçel’in ardı ardına açılan mağazaları ve ek fabrika yatırımlarıyla hedef büyüttüğü belirtti. Çorlu ve Bahçeşehir mağazalarıyla toplam mağaza sayısını 14’e çıkaran Seyidoğlu’nun, bu alandaki yatırımlarına hız vereceğini açıklayan Göksu, yılsonuna kadar 20 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini aktardı. Göksu, “Üretimde kapasite artışına giderken bir taraftan da mağazalaşmaya hız vereceğiz. Mağaza yatırımlarımızla birlikte 100 kişiye istihdam sağlayacağız. Toplam çalışan sayımız 500 kişiyi aşacak” dedi.

2010 yılında yüzde 15 büyüyerek cirolarını 40 milyon TL’ye çıkardıklarını aktaran Göksu, “Yeni dönemde ihracatımızın artırılması ve yeni pazar arayışlarımıza da hız vereceğiz. Hali hazırda Almanya, İngiltere, Rusya, ABD, gibi ülkelere yaptığımız ihracatı yeni pazarlarla artırmayı hedefliyoruz. 2011’de ciromuzu 50 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

SEYİDOĞLU HELAL SERTİFİKASIYLA FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEK

Göksu, halihazırda Ortadoğu, Avrupa ve Amerika’ya ihracat yapan Seyidoğlu’nun “Helal Sertifikası”yla faaliyetlerine devam edeceğini dile getirdi. Göksu konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Dünya helal gıda pazarı yaklaşık 2 trilyon dolara ulaştı. Biz de bu pazarda etkin oyuncular arasında yer almak istiyoruz. Bizim üretimimiz tamamen İslami koşullarda olmasına rağmen yurtdışında bazı pazarlarda bu sertifika olmadığı için zorluk yaşıyorduk. Pek çok firma gibi biz de başvurumuzu yaptık. Gerekli denetimlerin yapılmasının ardından standartlara uygun görüldük. Özellikle Ortadoğu, Avrupa ve Amerika ülkelerinde bu sertifika sayesinde ihracatımızı artırdık.”

100 KİLO İLE BAŞLAYAN SERÜVEN GÜNDE 25 TONA HELVAYA ULAŞTI

Seyidoğlu’nun 1952 yılında küçük bir dükkânda tatlı satarak sektöre adım attığını anlatan Göksu, “100 kilo ile başlayan helva üretiminde bugün günde 25 ton helva, 40 ton reçel, 10 ton tahin pekmez kapasitesine ulaştık. 8 bin metrekare kapalı alanda üretim yapmamıza rağmen kapasite artırmak için ek yatırımlara başladık” ifadelerini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle