GeriEkonomi Sergen, Oktay ve Alpay’ın transferine mahkeme freni
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sergen, Oktay ve Alpay’ın transferine mahkeme freni

KARA para akladığı gerekçesiyle tüm mal ve para kaynaklarına mahkeme kararıyla tedbir konulan Siirt Jet-Pa Holding'e bağlı futbolcular Alpay Özalan, Sergen Yalçın ve Oktay Derelioğlu'nun şahsi mallarına el konulmayacağı bildirildi.

Bakırköy 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nin kararıyla tüm değerlerine tedbir konulan Jet-Pa Holding'e bağlı futbolcular Alpay, Sergen ve Oktay'ın banka hesapları ve gayrimenkulleri de dahil şahsi mallarına el konulamayacağı belirtildi. Mahkemenin tedbir kararının, oyuncuların şahsi mallarını kapsamadığını söyleyen avukat Erol Şahin, tedbir kararından sonra kiralama ve satış işleminin gerçekleşemeyeceğini ifade etti. Avukat Şahin, ‘‘Oyuncular, tedbir kararından önce herhangi bir kulüple anlaşmışsa ancak sözleşme yapılmamışsa, o kulübün Jet-Pa'ya vereceği paraya savcılık el koyacak. Yani Jet-Pa parayı alamayacak. Para, savcılığın belirlediği bir bankada bloke edilecek’’ dedi.

Avukat Tufan Akgül ise, ‘‘Tedbir kararıyla adı geçen futbolcuların kiralama ve satış işlemleri için, mahkemeden izin alınması gerekiyor. Eğer kiralama ya da satış işlemi sırasında, futbolcunun bonservis bedeli üzerinde herhangi bir alacak veya hak doğuyorsa, mahkeme tekrar tedbir kararı alabilir’’ diye konuştu.

Mahkemenin Alpay, Sergen ve Oktay'ın bonservisleri dışında kendi kazandıkları paralarA el koyamayacağını söyleyen hukukçular Jet-Pa'nın oyunculardan alacağı varsa tedbir işleminin geçerli olduğunu belirtti. Tedbir, Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK)'nun incelemesi sonucu Jet-Pa Holding'in yurtdışından usülsüz yöntemlerle topladığı paraları Türkiye'de akladığı iddiası üzerine Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nca talep edilmişti. Talebi yerinde bulan Bakırköy 4. Asliye Ceza Mahkemesi ise, Jet-Pa Holding'e bağlı futbolcular Oktay, Sergen ve Alpay'ın bonservis bedelleriyle tüm alacak ve haklarına, Proton hisseleri, Caprice Otel ve tüm şirketlerin trafikte kayıtlı motorlu taşıtları da dahil olmak üzere malvarlıklarına tedbir koymuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle