GeriEkonomi Sendikalar SGK’ya gitmedi, Dinçer’in yanıtı ‘Çatışma bakanı değilim’ oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sendikalar SGK’ya gitmedi, Dinçer’in yanıtı ‘Çatışma bakanı değilim’ oldu

Sendikalar SGK’ya gitmedi, Dinçer’in yanıtı ‘Çatışma bakanı değilim’ oldu
refid:13116367 ilişkili resim dosyası

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İkinci Olağan Genel Kurulu’na sendika ve meslek örgütleriyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer arasındaki gerginlik damga vurdu.

Türk-İş, Hak-İş, DİSK, TESK, Türkiye Kamu Sen’in Genel başkanlarının katılmadığı SGK Genel Kurulu’na, Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği katıldı. Bakan Dinçer’in İşkur Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmaya açıklık getirmemesi ve konuşmaların 5 dakikayla sınırlandırılması gerginliği tırmandırdı.
Çalışma Bakanlığı
Ömer Dinçer, bakanlığının adının “çatışma bakanlığı” değil, “Çalışma Bakanlığı” olduğunu belirterek, “Konfederasyon yöneticilerimizin beni hayatta en çok karşı olduğum şeyle, çatışma kültürüyle itham etmeleri açıkça söyleyeyim ki çok ama çok  haksızlık olmuştur” dedi. İşçiler, kendi nam ve hesabına çalışanlar ve memurlar arasındaki sağlık sigortası bakımından tüm farklılıkların kaldırıldığını vurgulayan Dinçer, bugün kimsenin özellikle de yoksulların, prim borcu olanların hastane kapısından çevrilmediğini, hastanede rehin alınmadığını belirtti.
Açık 31.8 milyar lira
Kurumun bütçesinin 2010’da 118,7 milyar lira olacağının beklendiğini belirten Dinçer, kurumun gelirleri 86.9 milyar lira düzeyinde kalacağı için finansman açığının 31.8 milyar lira olacağının tahmin edildiğini kaydetti. Dinçer, istihdamın azalması ve kayıt dışı istihdam ve sağlık harcamalarının bu sonuçta etkili olduğunu söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle