GeriEkonomi Şekerbank'ın Rabobank'a devrinde son tarih
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şekerbank'ın Rabobank'a devrinde son tarih

Şekerbank Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfının, Şekerbank’taki yüzde 36.5 oranındaki hissesinin toplam 124 milyon 137 bin YTL bedelle Rabobank’a devrinin en geç 15 Aralık 2005 tarihi itibariyle sonuçlandırılması kararlaştırıldı.

Şekerbank’tan İMKB’ye gönderilen açıklamada, Vakıf ile Robobank arasında 7 Temmuz 2005 tarihinde imzalanan Hisse Satış Anlaşması hükümlerine göre, yüzde 36.5 oranındaki hisse devrinin yasal izinlerin alınması ve hisse devrinin tamamlanması için öngörülen koşulların henüz tamamlanmamış olması nedeniyle, tarafların hisse devrinin en kısa sürede tamamlanması ve en geç 15 Aralık 2005 tarihi itibariyle sonuçlandırılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Ayrıca kapanışa kadar geçecek sürede, 15 Ekim 2005 tarihinden başlayarak satış bedeline ek olarak gün başına alıcı tarafından 54 bin 416 YTL ödeme yapılması konusunda mutabakata varıldı. Buna göre, hisse devrinin gerçekleşeceği tarihe kadar tahakkuk edecek ek tutar da hisse alım fiyatına eklenecek. Devir tarihi, çağrı fiyatına esas olacak tutar ve beher hisse fiyatına ilişkin bilgilendirmenin ivedilikle yatırımcılara duyurulacağı da kaydedildi.
(İSTANBUL/ANKA)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle