GeriEkonomi Şekerbank'ın Rabobank'a devrinde anlaşma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şekerbank'ın Rabobank'a devrinde anlaşma

Şekerbank'ın Rabobank'a devrinde anlaşma
refid:3406184 ilişkili resim dosyası

Şekerbank Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı'nın banka sermayesindeki hissesinin Radobank'a devri için en geç 15 Aralık 2005 tarihi itibari ile sonuçlandırılması konusunda mutabakata vardı.

Şekerbank'tan İMKB'ye gönderilen yazıda, Bankanın hissedarı Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı'ndan Bankaya gönderilen açıklamaya yer verildi.

Vakıf açıklamasında şöyle denildi: “7 Temmuz 2005 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasında belirtildiği üzere, sözleşme uyarınca Vakfımız Şekerbank T.A.Ş.'nin sermayesinin yüzde 36.5 oranındaki payına karşılık gelen 45 milyon 625 bin adet hisseyi toplam 124 milyon 137 bin 116 YTL bedelle Rabobank'a devredeceğimizi bildirmiştik.
Vakfımız ile Rabobank arasında 7 Temmuz 2005 tarihinde imzalanan Hisse Satış Anlaşması hükümlerine gore yüzde 36.5 oranındaki hisse devrinin yasal izinlerin alınması ve hisse devrinin tamamlanması için öngörülen şartların henüz tamamlanmamış olması nedeniyle taraflar hisse devrinin mümkün olan en kısa sürede tamamlanması ve en geç 15 Aralık 2005 tarihi itibari ile sonuçlandırılması ve kapanışa kadar geçecek sürede, 15 Ekim 2005 tarihinden başlayarak satış bedeline ek olarak gün başına alıcı tarafından 54 bin 416 YTL ödeme yapılması hususunda mutabakata varmışlardır.

Önceki açıklamamızda Rabobank'ın 1 YTL nominal değerli beher hisse başına 2.72 YTL alım bedeli ödeyeceği belirtilmesine karşılık, yukarıda bahsi geçen hüküm çerçevesinde hisse devrinin gerçekleşeceği tarihe kadar tahakkuk edecek ek tutar da hisse alım fiyatına eklenecektir. Devir tarihi, çağrı fiyatina esas olacak tutar ve beher hisse fiyatina ilişkin bilgilendirme ivedilikle yatırımcılara duyurulacaktır.”
(İSTANBUL/A.A)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle