GeriEkonomi Sedat Peker'in avukatı da Feyzi Başaran'ı darp etti iddiası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  52
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sedat Peker'in avukatı da Feyzi Başaran'ı darp etti iddiası

Sedat Peker'in avukatı da Feyzi Başaran'ı darp etti iddiası
refid:27731586 ilişkili resim dosyası

AK Parti eski Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran’a yönelik darp olayına Sedat Peker’in avukatı İsmail Barbaros Aslan’ın da karıştığı iddia edildi. Olay nedeni ile ifadesi alınan Aslan hürriyet.com.tr’ye “Ben darp olayına karışmadım. Kendisi ile normal konuşuyordum. Beni de şikâyet etmiş. Karakolda ifade verdim” dedi.

AK Parti eski Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, Twitter’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındığı polis merkezinden çıkışta AK Partili kalabalık bir grubun protestosuyla karşılaştı.

Sedat Pekerin avukatı da Feyzi Başaranı darp etti iddiası
İşbaşaran, daha sonra ifadesinin alınması için adliyeye götürüldü. Adliyeye gelişi sırasında başka bir grup da İşbaşaran'a tekme tokat saldırdı.

Sedat Pekerin avukatı da Feyzi Başaranı darp etti iddiası ESKİ MİLLETVEKİLİ FEYZİ İŞBAŞARAN'A DAYAK

Saldırı olayına karıştığı iddia edilen isimlerden biri de avukat İsmail Barbaros Aslan. Sedat Peker’in avukatlığını yapan Aslan, hurriyet.com.tr’nin soruları üzerine “Ben o kavgaya katılmadım. Evet oralarda bulundum; ancak aldığı darptan benim bir dahlim yok. Bunu gösteren bir kamera kaydı da görgün tanığı da yok. Bu iddialar ile ilgili polise ifade verdim. Zor bir gece geçirdim. Kendisi bizi suçladı; benden şikâyetçi oldu. Ben de kendisinden şikâyetçi olacağım" dedi.

Av. Aslan, olaya katılmadığı halde neden şikâyet edildiğine ilişkin ise "Kendisi ile sohbet ettik. Ondan dolayı şikâyet etti. Karakolda ifade verdim" şeklinde konuştu.

Sedat Pekerin avukatı da Feyzi Başaranı darp etti iddiası


Av. Aslan, Sedat Peker'in geçtiğimiz 6 Kasım'da Nevşehir'de katıldığı Abdullah Çatlı'yı anma töreninde Peker'in yanında bulunuyordu.

Av. Aslan, neden orada bulunduğu yönündeki soruları ise yanıtsız bıraktı.

dgokce@hurriyet.com.tr


Yorumları Göster
Yorumları Gizle