GeriEkonomi Seçmen listeleri askıya çıkarıldı YSK sitesi çötü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seçmen listeleri askıya çıkarıldı YSK sitesi çötü

Seçmen listeleri askıya çıkarıldı YSK sitesi çötü
refid:22772278 ilişkili resim dosyası

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi seçmen listeleri bugünsaat 08.00'de asıldı. YSK sitesini ziyaret edenler ise şu saatlerde siteye erişemiyor.

Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri de güncelleştirilmek üzere askıya çıkarıldı. Listeler, 23 Ocak'a kadar askıda kalacak.

YSK'nın portal adresi olan www.ysk.gov.tr'de bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlandı. Ancak YSK'nın sitesi yoğunluğu kaldıramıyor.

Seçmen listeleri askıya çıkarıldı YSK sitesi çötü

Bu arada, siyasi partilerin, mahalli idareler seçimleri için hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını bugün saat 17.00'ye kadar YSK'ya bildirmesi gerekiyor

İşte yerel seçimlere katılacak partiler..YSK, 30 Mart 2014 seçimlerine katılabilecek 25 partiyi açıkladıYüksek Seçim Kurulu (YSK) 30 Mart Mahalli İdareler Seçimine 25 partinin katılabileceğini duyurdu.

YSK, TBMM Başkanlığı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen bilgi üzerine 30 Mart 2014 tarihinden en az altı ay öncesi, 30 Eylül 2013 tarihi itibariyle teşkilat kurmuş ve kongrelerini yapmış siyasi partilerin seçime girmesini kararlaştırdı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle