Schumacher, F1’e Mercedes’le dönme hazırlığı yapıyor

Hürriyet Haber
20.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Dünyanın en çok izlenen spor organizasyonlarından biri olan Formula 1’in efsanevi pilotu Michael Schumacher’in Mercedes ile pistlere geri dönmeye hazırlanıyor.

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, Michael Schumacher’in kendisini telefonla arayarak gelecek yıl Mercedes GP ile spora dönme ihtimalinin yüksek olduğunu söylediğini açıkladı.
İptal edebiliriz
Montezemolo, görüşmelerin ileri safhada olduğunu belirterek, “Abu Dhabi’den bu yana onunla konuşmamıştım. En son yaptığımız görüşmede bana Mercedes için yarışma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi” dedi. 41 yaşındaki efsanevi pilotun kesin kararını henüz vermediğini vurgulayan Montezemolo, Schumacher’in spora sönmek istemesi durumunda Ferrari ile olan anlaşmasını iptal edebileceklerini ifade etti. Emekli olduğu 2006 yılından bu yana Scuderia Ferrari F1 takımının danışmanlığını yürüten Michael Schumacher, bu görevinden de sezon başına 5 milyon Euro kazanıyor.
İyileşene kadar anlaşma yok
Schumacher ile Mercedes arasında prensipte anlaşmanın tamamlandığı ancak doktorların, Schumacher’in boyununun Formula 1’e dönebilmesi için tamamiyle iyileştiği söylenene kadar durumun netlik kazanmayacağı belirtildi. Motosiklet kazasında boynunu inciten Schumacher’in, ağustosta kaza geçiren ve bir süreliğine pistlerden uzak kalan Felipe Massa’nın yerini alması gündeme gelmiş ancak doktorların onay vermemesi nedeniyle bu plan gerçekleşmemişti. Schumacher’in sağlık durumu için onay verdiği taktirde anlaşmanın imzalanacağı ve resmi açıklamanın yapılacağı belirtildi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı