GeriEkonomi Savaş uçağına binme hayaliniz gerçek olabilir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Savaş uçağına binme hayaliniz gerçek olabilir

Savaş uçağına binme hayaliniz gerçek olabilir
refid:27078431 ilişkili resim dosyası

Bulgaristan'da zengin turistlere hizmet veren bir şirket, Rus savaş uçakları ile uçma imkanı sağlıyor.

Müşterilerinin farklı uçak tipleri arasında seçim yapabileceklerini belirten şirket sahibi Yasen Angelov, MiG-29 tipi jet ile 25 dakikalık uçuşun bedelinin yaklaşık 12 bin Euro olduğunu bildirdi.

Angelov, Bulgar basınına yaptığı açıklamada, müşterilerine Rusya'nın Nijni Novgorod bölgesinde bulunan bir askeri hava üssünden kalkan uçaklarla hizmet verdiklerini söyledi.

Savaş uçağına binme hayaliniz gerçek olabilir

Angelov'un verdiği bilgiye göre, geçmişte yeri gizli tutulan Sokol askeri hava üssünden uzman pilotların kullandığı uçaklara binmek isteyenler havada pilotların yardımıyla küçük manevralar bile yapabiliyor.

Bu sıra dışı deneyim için Bulgaristan'dan Rusya'ya yol masrafları ve konaklama giderleri belirlenen ücretlere dahil değil. Uçakla yerden 21 kilometreye yükseğe çıkıp, dünyayı izlemek isteyen turistlerin ödeyeceği bedel toplamda 16 bin 500 avroyu buluyor.

Angelov, hizmetlerinden şimdiye kadar yararlanan iki Bulgar müşterinin L-39 tipi bir eğitim uçağına binmeyi tercih ettiklerini söyledi.

Şirket bir aya kadar yine Rusya ile işbirliği içinde uzay turizmi hizmeti de başlatacak. Uzay yolculuğunun bedeli ise 100 bin dolar olacak ve ilk uçuşlar 2016 yılında Rus roketlerin fırlatıldığı Baykonur Uzay Üssü'nde başlayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle