GeriEkonomi Sanko Park'ın ilk yabancı ziyaretçileri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sanko Park'ın ilk yabancı ziyaretçileri

Sanko Holding ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım AS tarafından 160 milyon dolara yapımı gerçekleştirilerek hizmete açılan Sanko Park Alışveriş Merkezi, yabancı ziyaretçilerin de akınına uğruyor.

17 Nisanda açılışı gerçekleştirilen Sanko Park Alışveriş Merkezi, Gaziantep halkının yanı sıra çevre illerden ziyaretçi çekiyor. Günde 55-60 bin kişinin dolaştığı Sanko Park, komşu ülkelerden de gelenleri ağırlıyor.

Suriyeli turizm şirketleri ve seyahat acenteleri, Halep Belediyesi Meclis Üyelerinin de yer aldığı 90 kişilik heyet, Sanko Park Alışveriş Merkezi'ni hem gezdiler hem alışveriş yaptı. Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Suriyeli misafirlerini yemekte ağırladı.

Konukoğlu, Sanko Park'ın kentin çıtasını biraz daha yükselttiğini söyledi.
Daha önce kentte alışveriş merkezinden eğlenceye kadar komple bir yapı olmadığını ifade eden Konukoğlu, “Kentte böyle bir alışveriş merkezine ihtiyacı vardı. Gaziantep her sene bir sınıf atlıyor, Sanko Park'ı açarak, bu sınıf atlamaların içinde bir tuzumuz olsun istedik. Sanko Park kentin hem turizmine hem de kültürüne ve sosyal yaşamına hizmet edecek, İpek Yolu'nun canlanmasına faydası olacak. Gaziantep'te sanayi gibi turizmi de gelişmeye başladı” diye konuştu.

Çevre illerden alışveriş için gelenler olduğunu, şu anda hafta arasında 55-60 bin kişinin alışveriş merkezini gezdiğini bildiren Konukoğlu, çoğunluğu turizmci ve seyahat acenteci olan 90 kişilik bir Suriye heyetine Sanko Park'ı gezdirdiklerini ifade etti. Konukoğlu, komşu ve çevre ülkelerle ticaretin ve turizmin gelişmesinin önemini vurgularken, “Sanko Park'ın Gaziantep turizmini yüzde 5-10 artıracağı kanaatindeyim. Özellikle çevre ülkelerden Irak, Suriye'den gelenlerin katkısı olacak” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle