Samsung yeni cihazlarıyla rekabetin dozunu arttırdı

Ahmet CAN / BERLİN
05.09.2014 - 01:12 | Son Güncelleme:

TEKNOLOJİ devi Samsung’un Mobil Cihazlar Bölüm Başkanı Dj Lee, Berlin’de tanıttığı yeni akıllı cihazların ekranlarıyla şov yaptı. Kavisli ekranlı akıllı saatten kavisli akıllı telefona kadar yeni birçok cihaz kullanıcılara sunuldu.

SAMSUNG Electronics Mobil Cihazlar Bölüm Başkanı Dj Lee, tanıttığı cihazların farklı ekranlarıyla şov yaptı. Berlin’de düzenlenen etkinlikte sahneye çıkan Dj Lee, Samsung’un Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy Gear S ve Galaxy Gear VR olmak üzere yeni modellerini tanıttı. Ekranları şekilden şekile sokan Samsung, özellikle Galaxy Note Edge modeliyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 5.7 inçlik ekrana sahip olan bu akıllı telefonun en önemli özelliği, ekranın sağ kenarının içe doğru kavisli olması. Başka bir deyişle Galaxy Note Edge’e yandan bakıldığında bile ekran kenarlarında yer alan içerikleri veya bilgiler görülebiliyor. Bu kavis için özel olarak hazırlanmış uygulama ve özelliklerle içeriklere ulaşmak daha rahat olabilecek. Örneğin ekrana bakmadan maç sonuçları bu kavisten takip edilebilecek. Gelecek aylarda satışa çıkacak Galaxy Note 4 Edge gibi özellikler bulunuyor.

METAL TASARIM

Dj’in tanıttığı diğer bir akıllı telefon modeliyse Galaxy Note 4 oldu. Bir önceki modele göre daha büyük ekrana sahip olan Note 4, metal kasası ve ince tasarımıyla dikkat çekiyor. 5.7 inçlik ekran bulunan cihazda, daha ince çerçeveyle 8.5 mm kalınlığa ve 176 gram ağırlığa kavuştu. 16 megapiksel kamera, 3.7 megapiksel ön kamera, geniş selfie özelliği ve geliştirilen yeni arayüz Galaxy Note 4’ün özellikleri arasında.

AKILLI BAŞLIK

Samsung’un tanıttığı son cihaz ise Samsung Galaxy Gear VR oldu. Akıllı telefonların yerleştirildiği bir başlık olarak tanıttığı cihaz, sanal gerçeklik (Virtual Reality) deneyimi sunuyor. Facebook’un geçen aylarda satın aldığı Oculus şirketiyle geliştirilen cihaz ile özel hazırlanmış sinemalar izlenebilecek veya oyunlar oynanabilecek. Samsung, Galaxy Gear VR için birçok film ve oyun yapımcısıyla anlaşma gerçekleştirmiş durumda. Öte yandan Samsung’un Berlin’de tanıttığı cihazların tümü ekim ayında kullanıcılarla buluşacak. Bu cihazların fiyatlarıysa henüz belirlenmedi.

Kavisli saate SIM kart

SAMSUNG’un akıllı saat serisi Gear’da yeni ekran modeliyle yenilendi. Kullanıcıların bileklerini saracak şekilde kavise sahip olan yeni akıllı saatin en dikkat çeken özelliğiyse SIM kart uyumlu olması. Bu cihaza SIM kart takan kullanıcılar, tüm iletişimlerini yanlarında akıllı telefon olmasa bile sağlayabilecek. Buna ek olarak cihazl Wi-Fi internet bağlantısı ve 2 inçlik Super AMOLED ekran bulunuyor.

Yeni bir kültür oluşturuyoruz

ETKİNLİKTE konuşan Dj Lee, ilk Note modelini 2011 yılında tanıttıklarını hatırlatarak, “2013’teyse ilk akıllı saat modelini kullanıcılara sunduk. Bunlar bize yeni fırsatlar sundu. Sektörü değiştiriyoruz. Varolmayan yeni segmentler yaratıyoruz. Başka bir deyişle yeni bir mobil kültür oluşturuyoruz. Note serisi de bunun öncüsü oldu” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı