Şampiyon deve icradan satılık

Cem ULUCAN/AYDIN, (DHA)
06.05.2012 - 13:49 | Son Güncelleme:

AYDIN’da büfeci Kamil Pehlivan’ın, piyasaya olan borçları nedeniyle, ’Kaanefe’ adlı güreş devesi haczedildi. Festivallerdeki güreşlerde dereceye giren ve bir de şampiyonluk kazanan deve, açık arttırmayla satılacak.

Bugüne kadar gayrimenkuller, ev eşyaları, otomobiller, makineler hacizle satılırken şimdi bunların arasına bir de deve girdi.

Aydın’da develere olan merakıyla tanınan büfe işletmecisi Kamil Pehlivan, 4 yıl önce İncirliova İlçesi’nde görüp çok beğendiği güreşçi deveyi satın aldı. Deveyi koyacak yeri olmayan Pehlivan, Kuyulu Köyü’nde ahırı olan Mehmet Günhar’dan bakmasını istedi. Mehmet Günhar’ın ahırında bakılan ve "Kaanefe" adı verilen deveyi her hafta güreştiren Kamil Pehlivan’ın işleri bir süre sonra bozuldu. Piyasaya borcu biriken Kamil Pehlivan, Aydın E Tipi Kapalı Cezaevi’nde görev yapan infaz koruma memuru Ahmet Nuri Yılmaz’dan 40 bin lira borç aldı. Borcunu ödeyemeyen Kamil Pehlivan, Yılmaz tarafından icraya verildi. Mahkeme, Kamil Pehlivan’ın ’Kaanefe’ adlı devesinin haczedilmesine karar verdi.

AÇIK ARTTIRMAYLA SATILACAK

Güreşçi deve, Aydın 1’inci İcra Müdürlüğü tarafından haczedilirken 50 bin TL bedel belirlendi. Gazetelere ve ’icralik.com’ sitesinde de yer alan ilanda icra yoluyla satışa çıkarılan güreşçi deve, yediemin olarak tayin edilen Mehmet Günhar’a zimmetlendi. Yaklaşık 4 yıldan bu yana devenin bakımını yaptığını dile getiren Mehmet Günhar, "Kamil Pehlivan’ın bana da borcu var. 4 yıldır ben bakıyorum, kendisi haftada bir gelip deveyi güreştirip parasını alıyor, ancak bize hiçbir ödeme yapmıyor. Haciz işlemi yapıldıktan sonra da bana zimmetlendi. İhalenin yapılacağı günü bekliyorum" diye konuştu. Aydın ile çevresindeki birçok güreşe katılıp dereceler alan ve 2010 yılında da bir şampiyonluk kazanan "Kaanefe", 11 Mayıs tarihinde Kuyulu Köyü’nde saat 11.30’da yapılacak olan açık arttırmayla satılacak.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı