GeriEkonomi Şahinbaş, Finansbank Genel Müdürü oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şahinbaş, Finansbank Genel Müdürü oldu

Finansbank'ta Onur Umut genel müdürlük görevini genel müdür başyardımcısı Sinan Şahinbaş'a devretti. Umut, Finansbank YÖnetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak atandı.

Dün Finansbank Genel Müdürlük binasında bir basın toplantısı düzenleyen ve banka üst yönetimindeki görev değişimini açıklayan Onur Umut, burada yaptığı konuşmada, 4 yıl üç ay genel müdürlük görevini sürdürdüğünü belirterek, ‘‘1999 yılında Finansbank Hollanda'nın Genel Müdürlük görevini yine Sinan Şahinbaş'a devretmiştim ve o gün olduğu gibi bugün de görevimi emin ellere bırakmanın rahatlığı ve mutluluğu içindeyim’’ dedi.

Genel müdürlük dönemindeki gelişmeleri de değerlendiren Umut, Haziran 1999 tarihinde görev aldığında 72 olan şube sayısının bugün 150 olduğunu, kredilerin 355 milyon dolardan 1 milyar 630 milyon dolara, mevduatın 513 milyon dolardan 2 milyar 220 milyon dolara, aktif büyüklüğünün 1 milyar 907 milyon dolardan 4 milyar dolara çıktığını anlattı.

Finansbank'ın yeni Genel Müdürü Sinan Şahinbaş da konuşmasında, Onur Umut'un sağladığı başarıyı sürdürmeye çalışacağını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle