GeriEkonomi Şahenk ve Koç’tan ‘güçlü devlet’ yorumu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şahenk ve Koç’tan ‘güçlü devlet’ yorumu

Şahenk ve Koç’tan ‘güçlü devlet’ yorumu
refid:23612337 ilişkili resim dosyası

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Türkiye’nin artık daha uzun vadeli projeler yapar hale geldiğini belirterek, devletin ekonomik olarak güçlü bir hale geldiğini kaydetti.

Avrupa Girişim ve Risk Sermayesi Birliği (EVCA) toplantısında Şahenk, Türkiye ekonomisinin son yıllarda katettiği gelişme ve hızlı büyümeye değinerek, Türkiye’de özellikle son 5 yıla bakıldığında telekominikasyon, internet ve ulaşım açısından büyük kazanımlar yaşandığına dikkati çekti.
Şahenk, proje finansmanına daha çok kaynak ayrıldığını, reformlar yapıldığını ve Türkiye’nin son 10 yılda birçok problemin üstesinden geldiğini belirterek, “Siyasi ve ekonomik istikrar olacak ki uluslararası bankalar gelsin, bu imzaları gönül rahatlığıyla atabilsin. Türkiye’de önemli gelişmeler var. Türkiye şimdi daha uzun vadeli projeler yapar hale geldi” diye konuştu.Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç da, Türk ekonomisinde ve bankacılık sisteminde son yıllarda önemli gelişmeler yaşadığını, Türk bankalarının artık çok daha büyük projeleri finanse ettiğini dile getirdi. “Türkiye artık daha güçlü ve daha önemli bir ülke” diyen Ali Koç, Türkiye’nin bölgesinde de çok önemli bir konuma geldiğini vurguladı.    


Yorumları Göster
Yorumları Gizle