GeriEkonomi Şahenk: Türkiye atılım yaptı bölgesinde söz sahibi oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şahenk: Türkiye atılım yaptı bölgesinde söz sahibi oldu

Şahenk: Türkiye atılım yaptı bölgesinde söz sahibi oldu
refid:15070974 ilişkili resim dosyası

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Türkiye’nin son 8 yılda ticratte bir atılım gerçekleştirdiğini ve bölgesinde söz sahibi olduğunu söyledi.

ABD’nin önemli düşünce kuruluşlarından Woodrow International Center’ın bu yıl ki Woodrow Wilson Kamu Hizmeti Ödülü’nü alan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte kurumun bu yıl ki Kurumsal Yurttaşlık Ödülü’nü alan Şahenk yaptığı konuşmada, kriz sürecinde sürdürülebilirliğin öneminin arttığına ve hemen her kavramın önüne geçtiğine işaret etti.
Şahenk şöyle devam etti: “Son dönemde çevre ile ilgili olarak da sürdürülebilirlik kavramının önemi arttı. Ama yeni dönemin temel kavramlarından biri de şirketlerin sürdürülebilirliği olmalı. Sürdürülebilirlik artık makro düzeyden mikro düzeye inmiştir. Şirket sürdürülebilirliği diğer önemli kavramların temelini oluşturacak.” Krizden sonra oyunun kurallarının yeniden belirlendiğini kaydeden Şahenk, “Şirketler kamu otoritelerine artık daha fazla destek olacak. Doğuş Grubu bugüne kadar kurumsal sosyal sorumluluk bilnicini yerine getirmeye çalıştı. Grubumuzda bir gerçek vardır; kimse kimse için çalışmaz. Herkes beraber, birlikte çalışır” diye konuştu.
Liseden itibaren yurtdışında okuduğunu kaydeden Şahenk görüşlerini şöyle aktardı: “Liseden itibaren aslında ailemi, memleketimi ve yaşadığım yerin önemini daha fazla görmeye başladım. O günden sonra baktım ki Türkiye’nin en büyük problemi kendini anlatamamak. Ben uzun yıllar belli ülkelerin pasaport kuyruklarında 15-20 dakika beklediğim günleri hatırlıyorum. Son yıllarda Türkiye’nin doğuyla batıyı, kuzeyle güneyi bir araya getirip din, ırk, fakir, zengin demeden herkesin birbiriyle daha fazla kucaklaştığını gördüğüm için Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu’nu takdir ediyordum. Böyle önemli bir kurumun da takdir ettiğini görmek benim için müthiş bir mutluluk”

Akan nehirde zerre olmaya çalışıyorum

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu Woodrow Wilson ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Woodrow Wilson  Vakfını araştırırken eğitim ile siyaset arasındaki ince çizgiyi en iyi şekilde yakaladığını fark ettim. Amacımız hep Türk zihniyetini yeniden oluşturmak, kendi  tarihi ve coğrafi gerçeklerinden ilhamla dünyaya anlatmak ve bu  doğrultuda yeni nesiller yetiştirmek.  Ben de hala öğrenmeye devam ediyorum, akan nehirde bir zerre olmaya  çalışıyorum. Kamu hizmeti ancak birlikte çalışılan ekiple  yapılabiliyor.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle