GeriEkonomi Sağlıklı Yaşam Fuarı Ankara'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sağlıklı Yaşam Fuarı Ankara'da

2000 yılına girerken Türkiye'nin sağlık konusundaki en kapsamlı fuarı mart ayında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Fuar, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Derneği ve Kanada Halk Sağlığı Derneği'nce düzenlenecek.

Sağlıklı Yaşam Fuarı '99'da uluslararası kuruluşlar, UNICEF, ilgili bakanlıklar, Türkiye'nin önde gelen tüm sağlık kuruluşları ile Umut Vakfı ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı gibi gönüllü kuruluşlar da yer alacak.

Fuarda, sağlığın korunması ve sağlıklı yaşam biçiminden sağlıklı çevreye, kronik hastalıklardan risk gruplarının sağlığına, sağlık ürünleri ve gereçlerinden sosyal güvenliğe uzanan pek çok konuda son teknolojik gelişmeleri ve yöntemleri birarada görmek mümkün olacak.

Fuar bünyesinde ayrıca çok sayıda kültürel ve sanatsal etkinlik yer alacak ve farklı konularda proje yarışmaları düzenlenecek. Lise öğrencileri için oluşturulacak serbest kürsüde tartışılacak konunun başlığını ‘‘Sağlıklı Okullar’’ oluşturuyor.

‘‘Sağlıklı Yaşam Fuarı '99’’, klasik bir fuar olmanın ötesinde, Türkiye'de halk sağlığı konusunda çözümler üretecek kuruluş ve güçleri biraraya getirmeyi sağlayacak geniş işlevli bir organizasyon olma özelliği taşıyor.

17-21 Mart tarihinde yapılacak fuarın organizasyonunu Dedeman Holding'e bağlı MORTUR Turizm ve Sanayi A.Ş. gerçekleştiriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle