GeriEkonomi Sağduyulu davranalım, paniğe kapılmayalım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sağduyulu davranalım, paniğe kapılmayalım

Sağduyulu davranalım, paniğe kapılmayalım
refid:4519763 ilişkili resim dosyası

Fiat Auto İş Geliştirme Başkanı ve Tofaş CEO’su Alfredo Altavilla, Türkiye’de geçtiğimiz üç haftanın farklı bir dönem olduğunu belirterek, "Sağduyuyla davranıp panik yapmamız gerekiyor" dedi. Altavilla, Alfa Romeo’nun yeni modeli olan Alfa Brera’nın İstanbul Park’ta yapılan tanıtımı sırasında, piyasalardaki hareketliliğe ve bunun otomobil fiyatlarına yansımalarına değindi.

Altavilla, geçtiğimiz üç haftanın farklı bir dönem olduğunu belirterek, "Tekrar tekrar söylüyorum. Sağduyuyla davranmamız gerekiyor. Modern piyasalarda her zaman bu inişler çıkışlar olabilir" dedi. Özel bir durumun olmadığını, panik yapmamak gerektiğini dile getiren Altavilla, Tofaş olarak panik olmadıklarını gösterdiklerini kaydetti. Altavilla, "Piyasa şartları ne olursa olsun biz bu şartlara ayak uyduracağız" dedi.

DÖRTTE BİRİNİ YANSITTIK:

Döviz fiyatlarının artışına da dikkat çeken Altavilla, dövizdeki hızlı yükselişe rağmen kendilerinin fiyatlarını bu kadar hızlı değiştirmediklerini belirterek, şöyle devam etti: "YTL hareketliliğinin bir kısmını fiyatlarımıza yansıttık. Bu artış, döviz artışının dörtte biri düzeyinde. Yıl sonu hedeflerimizi revize etmek için henüz çok erken. Trendin stabil hale gelmesi lazım. Hacim açısından Mayıs iyi bir aydı. İkinci üç aylık performansımızı gördükten sonra hedeflerimiz konusunda daha net bir şey söyleyebiliriz."

ÜRETİCİ OLMAMIZ AVANTAJ:

Altavilla, yerli firma olmalarından dolayı diğer firmalara karşı fiyat konusunda rekabet üstünlüğü sağlayıp sağlamayacaklarını sorulması üzerine ması üzerine, "Bu tür soruları yanıtlamak için hala çok erken. Üretici firma olmamızdan dolayı fiyat avantajımız bulunuyor. Bu avantajla fiyat dalgalanmalarını araçlara yansıtmamaya çalışıyoruz" dedi. Altavilla, Tofaş’ın araç ithal ettiğini de anımsatarak şöyle konuştu: "Yerel üreticiler için önemli olan tedarikçilerin ithalatıdır. Tedarikçilerin durumu bizim için önemli. Amacımız, dalgalanmaları fiyatlarımıza yansıtmamak. Asıl önemlisi tedarikçilerin ithalatıdır."

’En seksi Alfa’ 63 bin 200 Euro’ya Türkiye’ye geldi

ALFA Romeo’nun aralarında ’Yılın Tasarım’ ve ’Dünyanın en şık otomobili’ ödülünün bulunduğu dünya çapında 5 ödüle sahip modeli Brera, 63 bin 200 Euro’dan başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Tofaş CEO’su Alfredo Altavilla, Brera’yı seksi bir araç olarak tanımlayarak, "Güzel değil resmen seksi" dedi. Brera’nın Türkiye’deki öncü araçları olacağını belirten Altavilla, "Brera otomobil kullanmaya bayılan kişilerin aracı olacak" dedi. Alfa Romeo Marka Direktörü Antonio Baravalle ise, geçmiş dönemde önceliklerinin İtalya ve Almanya olduğunu, ancak son dönemde önceliklerini bütün müşteriler şeklinde değiştirdiklerini söyledi. Brera, Türkiye’de 63 bin 200 Euro+1335 YTL ile 79 bin Euro+2465 YTL fiyatları arasında satışa sunuldu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle