Sabri Doğan iflas etti

Hürriyet Haber
27.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Etibank'ın özelleştirmesinde 185 milyon dolarla en yüksek teklifi veren, ancak peşinatı bir kaç kez ek süre tanınmasına rağmen zamanında ödeyemediği için bu bankayı alamayan tekstilci Sabri Doğan'ın iflasına karar verildi.

Etibank'ı 185 milyon dolarlık en yüksek teklifle satın almasına rağmen parayı süresi içinde ödeyemeyen, fakat bu girişimiyle adı 'Tekstilin gizli devi'ne çıkan Sabri Doğan'ın iflasına karar verildi.

Sebük Moda Giyim Sanayii Anonim Şirketi'ne 30 milyar liralık borcu yüzünden açılan davada Doğan'ın yanısıra sahibi olduğu Doğan Kumaşçılık Tekstil Sanayii ve Ticaret A.Ş. ve Avido Satış Mağazacılık Limited Şirketi ile kardeşi Burhanettin Doğan'ın da iflasına karar verildi. Doğan, Etibank'ı satın aldığı günün ertesinde Türkbank'ın 252 milyar liralık icra takibine hedef olmuş, daha sonra diğer alacaklılar da trilyona ulaşan haciz kararları çıkarmıştı.

İstanbul 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, Sabri Doğan ile iki şirketi ve kardeşinin iflasına karar verdi. Sebük Moda Giyim Sanayii Anonim Şirketi 30 milyar liralık alacağını tahsil edemeyince bir süre önce avukatı Burhan Vural aracılığıyla Sabri Doğan, sahibi olduğu Doğan Kumaşçılak Tekstil Sanayii ve Ticaret A.Ş., Avido Satış Mağazacılık Limited Şirketi ve kardeşi Burhanettin Doğan hakkında iflas davası açmıştı. Mahkeme depo kararına uymayan davalı Doğan kardeşler ile iki şirketinin iflaslarına karar verdi. Mahkeme kararı, davalıların mallarının tasfiyesi için İstanbul 3'üncü İflas Müdürlüğü'ne gönderildi.


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı