GeriEkonomi Sabancı, Erdoğan’a ‘iyileşeceğim’ dedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sabancı, Erdoğan’a ‘iyileşeceğim’ dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı’yı hasta yatağında ziyaret ederek moral verdi.

Başbakan Erdoğan dün sabah Hıdiv Kasrı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile basına kapalı 2 saatlik kahvaltılı bir görüşme yaptıktan sonra 30 Mart’tan bugüne tedavi gören Sakıp Sabancı’yı ziyaret etmek için Amerikan Hastanesi’ne gitti. Erdoğan ve Topbaş ve AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu’nu, hastane kapısında İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah karşıladı.

Asansörle Sakıp Sabancı’nın yattığı odaya giden Başbakan Erdoğan, burada kendisiyle 25 dakika görüştü.

Sabancı ailesinden Erol ve Ömer Sabancı tarafından kapıya kadar uğurlanan Başbakan Erdoğan, ‘Sayın Sabancı’yı gördünüz mü, sağlık durumu nasıl?’ sorusunu ‘Gördüm, görüştüm. Sağolsun bize tavsiyelerini sundu. Kararlılığını gördüm, ‘iyileşeceğim’ diyor. Biz de ‘dualarımızı eksik etmeyeceğimizi’ söyledik’ diye yanıtladı.

Erdoğan, ‘Tavsiyeleri hangi konulardaydı?’ sorusuna ise ‘Ülkedeki ekonomik gelişmeler konusunda. Attığımız adımları takdirle karşıladığını bize söyledi. Dikkatimi çeken bir şey var; hala ekonomiyi takip ediyor’ diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ı, hastane kapısından Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Sabancı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı ile Amerikan Hastanesi yetkilileri uğurladı. Başbakan Erdoğan daha sonra Atatürk Havalimanı’na geçerek VİP salonunda İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu ile bir süre görüştü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle