GeriEkonomi Sabancı, dünya çimento devlerinin yönetiminde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sabancı, dünya çimento devlerinin yönetiminde

Sabancı, dünya çimento devlerinin yönetiminde

Sabancı Holding, dünya çimento üretiminin yüzde 30’unu temsil eden global çimento üreticileri ile dünya devi yapı malzemesi üreticilerinin çatı örgütü Global Cement and Concrete Association (GCCA) yönetimine girdi.

TÜM dünyada faaliyet gösteren çimento ve yapı malzemeleri üreticilerini bir araya getiren Global Cement and Concrete Association (GCCA) Yıllık Genel Kurul Toplantısı Londra’da gerçekleştirildi. GCCA üyesi otuzdan fazla şirketin CEO düzeyinde hazır bulunduğu toplantıya, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Dr. Tamer Saka ve Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan da katıldılar. Toplantıda, Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Dr. Tamer Saka, GCCA Yönetim Kurulu’na seçildi.

SAKA: TÜRKİYE İÇİN GURUR DUYUYORUZ
Türkiye’nin küresel çimento piyasalarında ayrıcalıklı bir konumu olduğuna değinen GCCA Yönetim Kurulu Üyesi Saka, “Ülkemiz çimento üretiminde Avrupa ölçeğinde birinci, küresel ölçekte ise dördüncü sıradadır. GCCA sektörün sürdürülebilirliğine katkı sağlamanın yanı sıra, tedarik zincirinin her aşamasında inovasyonu teşvik etmeyi amaçlayan bir yapı olarak sektörümüze rehberlik etmektedir. GCCA üyelerinin temsil ettiği çimento üretim miktarı ise yaklaşık 2 milyar ton düzeyindedir.

Bu bağlamda, dünyanın önde gelen üreticilerinin bir araya geldiği GCCA Yönetim Kurulu’nda yer almayı önemli bir sorumluluk olarak görüyoruz. Küresel çapta etkin bir yapı olan, GCCA’ya Çimsa’nın üye olmasından da ayrıca gurur duyuyoruz. Sabancı Holding Çimento Grubu olarak, öncü ve inovatif yaklaşımımızla Türkiye çimento sektöründe örnek teşkil edecek çalışmalara imza atmaya ve ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle