GeriEkonomi Sabancı: Batık banka işi Las Vegas gibi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sabancı: Batık banka işi Las Vegas gibi

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, Washington'dan batık bankalar olayı için kumarhane benzetmesi yaptı. Sabancı, ‘‘Batık bankalar Las Vegas gibi. Ütül, ütül, devlet ödesin. Kazanırsan senin olur’’ dedi.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, Türkiye'de banka sorununun çözümü için, devletin bankalara denetim getirmesi gerektiğini söyledi. ABD'de bulunan Sabancı, Türk-Amerikan Öğrenci Birliği'nin davetlisi olarak Washington'da katıldığı bir toplantıda, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) yardımına teşekkür ederken, batık bankalar olayını Las Vegas'ta kumar oynamaya benzetti.

Sabancı, ‘‘Batık bankalar, Türkiye'nin en büyük kamburu. Bankaya sınırsız devlet garantisi dünyanın hiçbir yerinde yok. Aynen Las Vegas gibi. Denetleme yok. Sen gidip kumar oynayacaksın. Ütüleceksin, ütüleceksin, devlet ödeyecek. Ama kazanırsan senin olacak. Böyle şey olur mu? Askerler bile geldiklerinde bu değiştirilemedi. Bu nasıl iş? Yanlış yapanın alnına yumruğu koyacağız. Bu hepimizin işi. Maliye Bakanlığı'nın çıkıp, bankaları denetleyeceğini söylemesi lazım’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle