GeriEkonomi Sabancı 2 bin kişiyi işe alacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sabancı 2 bin kişiyi işe alacak

Sabancı 2 bin kişiyi işe alacak
refid:16847480 ilişkili resim dosyası

Sabancı Holding Perakende Grubu, 2011'yılında 2 bin kişilik ilave istihdam yaratarak çalışan sayısını 17 bin 500 kişiye çıkaracak.

Dinçer, Sabancı Perakende Grubu'nun 2010 sonunda yüzde 13 büyümeyle yaklaşık 5 milyar lira ciroya ulaştığını belirterek, bu yıl yüzde 20 büyüme hedeflediklerini bildirdi.

Dinçer,  perakende grubu bütçe hedeflerinden çok büyük sapma olduğunu söyleyemeyeceklerini, aşan şirketler, biraz geride kalanlar bulunduğunu, bütçeye paralel bir ciro gerçekleştiğini kaydetti.

Sabancı Perakende Grubu'nun 2010 sonunda yüzde 13 gibi bir büyümeyle yaklaşık 5 milyar lira ciroya ulaştığını belirten Dinçer, “2011 için hedefimiz yüzde 20 büyümedir. 207 milyon TL'lik bir yatırım planımız var. 340 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 2 bin kişilik istihdam ekleyerek Sabancı Perakende Grubu'nda 17 bin 500 çalışana ulaşacağız” diye konuştu.

CarrefourSA'nın satın almalarına yönelik bir soru üzerine de, Dinçer, “CarrefourSA ayağında çıkan fırsatları değerlendireceğiz. Bu bizim kontrolümüz dışında bir şey. Satmaya niyetli zincirler olduğu takdirde çıkan fırsatları değerlendireceğiz. Devam eden görüşmeler yok” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle