GeriEkonomi Saat satışında dünya lideri olduk, Lacoste’u şaşırttık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saat satışında dünya lideri olduk, Lacoste’u şaşırttık

Türkiye'de en pahalı ve gösterişli saatler Akdeniz Bölgesi’nde Ruslar tarafından satın alınıyor. Raymond Weil ve Lacoste’nin Türkiye Distribütörü Günsal Saatçilik Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Hüner, ‘Ruslar özellikle pahalı ve gösterişli saatleri tercih ediyor’ dedi.

50 YILDIR PİYASADA:

Dünyaca ünlü markaların distribütörlüğünü yapan Güneş Hüner 13 yıldır Lacoste saatlerinin Türkiye temsilcilisi. Günsat Saatçilik 2004 yılında Raymond Weil saatlerinin satışında dünya 5’incisi, 13 bin Lacoste saat satışıyla da dünya birincisi oldu ve Lacoste’dan ‘Altın Timsah’ ödülünü kazandı.

LACOSTE ŞAŞIRDI:

Hüner, ‘Lacoste dünyada 40’a yakın ülkede satılıyor. Lacoste’un sahipleri de bu başarıdan dolayı şaşkın. Bize bunu nasıl başardığımızı soruyorlar. Türkiye’deki dağıtım sistemimiz başarıda önemli rol oynadı. Bu bizim ilk birinciliğimiz değil. 2001 ve 2002 yılında da satışlarda dünyada birinci olmuştuk’ diye konuştu.

50’DEN FAZLA MARKA:

Türkiye’de saat sektöründe daralma yaşandığını anlatan Hüner, ‘Tabi bu tüm markaları etkilemiyor. Piyasada şu anda 50’den fazla marka var. Günsal Saat olarak bizim geçen seneye göre yüzde 8’lik artışımız var’ dedi. Hüner, tüketici koruma kanunlarının en yoğun bir şekilde saat sektöründe işlediğini belirterek, ‘Saatinin kordonu kopan, camı çizilen bize koşuyor. Tüketici özellikle son yıllarda saat satın alırken satış sonrası hizmete çok dikkat ediyor. Elimde 30 yıl evvelki modellerin camları bile var’ dedi. Öte yandan Raymond Weil’in piyasaya yeni çıkardığı ‘Shine’ modeli de tanıtıldı. Kadınlar için tasarlanan Shine saat modellerin fiyatları 3 bin 250-5.00İsviçre Frangı arasında değişiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle