GeriEkonomi Rusya, Şarık Tara’ya ‘Dostluk Nişanı’ taktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rusya, Şarık Tara’ya ‘Dostluk Nişanı’ taktı

Rusya, Şarık Tara’ya ‘Dostluk Nişanı’ taktı
refid:17775147 ilişkili resim dosyası

Rusya Cumhurbaşkanı Dmitry Medvedev, Enka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şarık Tara’ya Rusya Ferderasyonu’nun en önemli nişanlarından biri olan Dostluk Nişanı’nı verdi.

Dostluk Nişanı önceki gün Rusya İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen bir törenle Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı 1. Yardımcısı Andrey Denisov tarafından Tara’ya sunuldu.
Rusya’da saygınlığı var
Dostluk Nişanı, milletler ve topluluklar arası dostluğun ve işbirliğinin geliştirilmesine, Rusya’nın ekonomik ve bilimsel potansiyelinin artırılmasına, milletlerin ve halkların kültürlerinin karşılıklı zenginleştirilmesine ve devletler arasında barışçıl ve dostane ilişkilerin geliştirilmesine özel katkılarda bulunan kişilere veriliyor. Dosluk Nişanı’nı Tara’nın göğsüne takan Dışişleri Bakanı 1. Yardımcısı Denisov, Rusya’da büyük saygınlığı olduğunu, gerek Rus devletinin gerekse halkının Türk işadamına ülkelerine yaptığı katkılardan dolayı minnettar olduğunu söyledi.
Şarık Tara da, “Ben bir Türk işadamı olarak ülkelerimiz arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesi için çok çalıştım” derken, şöyle konuştu: “Güzel şeyler yaptığıma inanıyorum. Çünkü ben Rus halkını çok seviyorum. Rusya’ya hizmet etmekten de mutluyum. Çünkü Ruslar bize Avrupalılar’dan daha yakındırlar. Ben Ankara’dan çok Moskova’ya gidip geliyorum. Ekonomik ve sosyal ilişkilerde iki ülke arasındaki gelişmeyi gördükçe mutluluğum artıyor. İki ülkenin ilişkilerinin önümüzdeki yıllarda çok daha fazla gelişeceğine bütün kalbimle inanıyorum.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle