GeriEkonomi Rusya’dan AB’ye: Gerekirse yardım ederiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rusya’dan AB’ye: Gerekirse yardım ederiz

Rusya’dan AB’ye: Gerekirse yardım ederiz
refid:15071011 ilişkili resim dosyası

Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev, Avrupa’nın ortak para biriminin geleceğine yönelik şüphelerinin olduğunu belirterek, “Talep edildiği takdirde sıkıntılı ülkelere yardım etme olasılığını gözardı etmiyoruz” dedi.

Gelecek hafta ABD’ye ilk resmi ziyaretini yapacak olan Medvedev, Avrupa’daki borç sıkıntısının Euro’nun geleceğini tehdit edip etmeyeceği konusunda “Tehlikeyi abartmak istemem ancak bu sorunun hafife alınmaması gerekiyor” dedi.
Rusya’nın refahı için
Rusya’nın refahının büyük ölçüde Avrupa kıtasında işlerin nasıl gittiğine bağlı olduğunu vurgulayan Medvedev, “Rusya olarak, talep edilmesi durumunda sıkıntılı AB ülkelerine yardım etme olasılığını göz ardı etmiyoruz. Rusya’nın refahı büyük bir ölçüde Avrupa kıtasında işlerin nasıl gittiğine bağlı. Biz Avrupa Birliği üyesi değiliz ancak bir Avrupa ülkesiyiz” diye konuştu.
Yatırımcı ihtiyacı
Rusya’nın ekonomik reform konusunda oldukça ciddi olduğunu söyleyen Medvedev, sözlerini şöyle sürdürdü: “Rusya’nın ekonomisinde reform gerçekleştirebilmesi için yabancı yatırımcı patlamasına ihtiyacı var. Rusya’yı tamamen modernize etmeye çalışıyoruz. Değişim biraz zaman alacak ancak bunu başaracağız. 2011’den itibaren Rusya kazancının büyük bir kısmını yatırımlara aktaracak. Rusya insanların rüyalarını gerçekleştirdiği bir ülke olarak dünyanın dikkatini çekmeli. Yabancı yatırımları ülkemize çekmek için vize konusunda kolaylıklar da sağlayacağız.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle