‘Ronaldo’ ile geliyor

Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK
20.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

Dünyaca ünlü mücevher ve kol saati markası Amarikan Jacob&Co, Palmali Holding ile Türkiye’ye geliyor.

 Jacob&Co Yönetim Kurulu Başkanı Jacob Arabo, Bodrum’da faaliyete geçecek ilk mağazanın açılışına Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo’nun da katılacağını söyledi.

ABD’nin New York merkezli ünlü mücevher markalarından biri olan Jacob&Co, Türkiye’ye geliyor. Hollywood ünlülerinin yanı sıra, sahne ve futbol sahası yıldızlarını birbirinden ilginç tasarımları olan mücevher ve kol saatleriyle süsleyen Jacob&Co’nun Türkiye’deki ilk satış mağazası Bodrum’da açılıyor. Azeri işadamı, Palmali Holding’in sahibi olan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun getirdiği Jacob&Co’nun açılışına Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo da katılacak.

İKİNCİSİ İSTANBUL’DA AÇILACAK

New York’ta, Park ve Madison caddeleri arasında, 57. sokaktaki mağazası’nda görüştüğümüz ünlü mücevher markasının Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Jacob Arabo, Jacob&Co ürünü takıların yıllardır Türkiye’de satılmakta olduğunu ancak yeni bir düzenlemeye giderek kendi markaları adı altında satışa sunulacağını belirtti. Yakın arkadaşı olan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ile Türkiye’de, ilki Bodrum’da ikincisi de İstanbul’da açılacak olan Jacob&Co mağaza zincirinin tüm Türkiye’ye yayılmasının öngörüldüğünü belirten Jacob Arabo, “Çok sevdiğim arkadaşım Mansimov, markamızı Türkiye’ye taşımak istedi. Biz de bunu uygun bulduk. İlk mağazamızı, firmamızın reklam yüzü olan Cristiano Ronaldo’nun da katılımıyla Bodrum’da açacağız” diye konuştu.

FUTBOLCU İLGİNÇ TAKISEVER

Müşterileri arasında Hollywood yıldızlarının başı çektiğini söyleyen Jacob Arabo, “Müşterilerimiz kendilerine özgü stilleri olan insanlar, futbol yıldızları, ilginç takıları giymekten hoşlanan insanlar. Ben de bunları tasarlıyorum ve üretiyorum. Türkiye’de de şirketimizin yeni yüzünü göstermekten mutluluk duyacağım” dedi.

TURİSTLER İYİ İŞ YAPTIRDI

Türkiye’nin zengin tarih ve kültür mirasının kendisi için yeni bir ilham kaynağı oluşturacağına da inandığını belirten Jacob Arabo, “Arkadaşım Mübariz ile ortak bir çalışma içine girmekten çok mutluyum. Önümüzde müthiş bir gelecek görüyorum. Son 10 yıldır Türkiye’de, Rusya’dan, Ortadoğu’dan, Avrupa’dan gelen turistler sayesinde de çok iyi iş yaptık. Ama günümüzde Türkler de çok iyi müşterilerimiz arasına katıldı. Bu da başarımızın bir simgesi, ben Jacob Arabo olarak Türkiye’ye gelmekten dolayı çok mutluyum” dedi.

Başarı için insanları şaşırtmak lazım

TAKILARIN tasaramında ilham kaynağının önemli oludğunu belirten Jacob Arabo, şöyle konuştu: “Esin kaynağı güzelliklerle dolu hayatın kendisidir. İlham kaynağım kendimin neler giymek, takmak istediğiyle ilgili. Bileğimde, boynumda, ya da parmağımda neyi takı olarak kullanmak istediğim. Ya da kadınların ne kullanmak istediği. Esin kaynağı durağan bir şey değil, gündelik yaşam içinde de, seyahat edince de, bir dergi okuyup insanlarla sohbet edince de esin kaynağı bulabiliyorsunuz. Ben her zaman başkalarının yapmadığı şeyleri yapmak istedim. Bence başarının yolu insanları şaşırtacak şeyler yapıp üretmek” diye konuştu.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı