GeriEkonomi Rolls Royce ile gezdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  49
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rolls Royce ile gezdi

Rolls Royce ile gezdi
refid:21332651 ilişkili resim dosyası

DİYARBAKIR’a gelen işadamı Ali Ağaoğlu, kentte İstanbul’dan getirttiği ve kendisinin kullandığı 34 AGA 31 plakalı üstü açık Rolls Royce otomobille gezdi. Merkez Bağlar İlçesi’ndeki 9 okulun onarımını üstlenen Ağaoğlu, "Bir Trabzonlu olarak, Türkiye’nin her yerine yatırım yaparım. Bugün burada bazı incelemeler yapacağız. Grubumuz enerji ve inşaat sektörü üzerinedir. Ancak burada yapacağımız incelemeden sonra ne gibi yatırımlar yapacağımızı değerlendireceğiz" dedi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Remzi Can’ın, "Ali Ağaoğlu’nu fuara davet ettik, bizden özel uçak ve zırhlı araç istedi" sözü üzerine Diyarbakır’a gelme programını erkene alan ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, bugün sabah saatlerinde Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri Cuma İçten ve Oya Eronat ile birlikte özel uçakla Diyarbakır’a geldi. İstanbul’dan getirttiği 34 AGA 31 plakalı üstü açık otomobiline binen Ağaoğlu ve yanındakii Ak Partili Diyarbakır milletvekilleri, ilk olarak Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten sonra Ağaoğlu ve milletvekilleri, valilik toplantı salonunda gazetecilere açıklama yaptı.

ALİ AĞAOĞLU DİYARBAKIR'DA / FOTO-GALERİ

DİYARBAKIR'DA BÖYLE GEZDİ / WEB TV

İlk olarak konuşan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Türkiye ve Diyarbakır gündeminin yoğun olduğu bir günde Ali Ağaoğlu’nin Diyarbakır’a gelmesinin sevindirici olduğunu belirterek şunları söyledi:

YATIRIM OLANAKLARINI İNCELEYECEK

"Kadim bir kent olan Diyarbakır’da sayın Ağaoğlu’nu görmek bizleri sevindirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli ve en büyük teşvik paketiyle birlikte 6’ncı grupta yeralan Diyarbakır’da yatırım olanakları çok daha cazip hale getirilmiştir. İşadamlarımızın, vatandaşların huzur ve ekonomik refahını yükseltmeye dönük çabaları bizleri sevindirmiştir. Bugün sayın Ali Ağaoğlu’na burada Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri sayın İlhan Karakoyun, yatırımlar ve olanaklar ile ilgili brifing verecek. Daha sonra da işadamlarıyla bir araya gelecek sayın Ağaoğlu, grubu ile ilgili yatırım olanaklarını inceleyecekler. Kendisine hoşgeldin diyerek teşekkür ediyorum."

REYTİNG İÇİN BENİ KULLANDI

Daha sonra Ak Parti milletvekilleri Cuma İçten ve Oya Eronat da birer kısa konuşma yaptı. Ali Ağaoğlu da Diyarbakır’a geliş nedenini açıklayarak, "Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Remzi bey beni davet etmiş, ancak işlerimin yoğunluğu ve zamanımın olmaması nedeniyle gelememiştim. Ancak Diyarbakır’a gelmek için bir program hazırlamıştım. Ancak sayın TSO başkanı, benim ondan, özel uçak ve zırhlı uçak istediğimi beyan etmişti. Telefonla konuştuğumda, bana medya reytingim yüksek olduğu için beni kullandığını söyledi" dedi.

Bu nedenle Diyarbakır’a geliş programımı erkene aldığını kaydeden Ağaoğlu, "Sayın vekillerimizin de katkılarıyla bugün burada çeşitli incelemelerde bulunacağım" diye konuştu. Bingöl’de 3 HES inşaatının devam ettiğini Şırnak’ta da bir HES için hazırlıklarının son aşamaya geldiğini anlatan Ağaoğlu, şunları söyledi:

"Türkiye yatırım yapılabilir sayılı ülkeler arasında yer alıyor. İstanbul neyse Diyarbakır odur. Ülkemizin her tarafına yatırım yapılabilir. Doğuya yatırım konusunda eksiğimiz var. İstihdam konusunda sıkıntılar var. Burada neler yapılabileceğini gezip göreceğiz. Kısmet olursa yatırım yapacağım. Tanıdığım ekonomik durumu çok iyi Diyarbakırlı iş adamlarımız var. Ben onlardan da rica ediyorum. Teşvik Yasası buraya büyük olanak sağlıyor. Bunu değerlendirip, bölge insanına ve istihdama katkı sunmalıyız. İnşaat, enerji ve turizm alanında faaliyet gösteriyoruz. Burada konaklama alanında büyük yatırıma ihtiyaç var. İnşallah burada yatırım yapıp hem Diyarbakır’a, hem ülkemize katkı sunma düşüncemiz var. Eğitim gönüllüsü bir insanım. Bağlar ilçesindeki 9 okulun onarımını üstlenerek, ilk yatırımımızı yapacağız. Diyarbakır yatırım potansiyeli olan bir ilimiz."

Brifing sonrası dışarı çıkan ünlü işadamı Ağaoğlu, İstanbul’dan getirttiği Rolls Royce marka lüks otomobiline bindi. Kendisinin kullandığı araçla Ticaret ve Sanayi Odası’na giden Ağaoğlu güven mesajı verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle