GeriEkonomi Rixos, Palmiye Adası’na otel ve rezidans yapıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rixos, Palmiye Adası’na otel ve rezidans yapıyor

Rixos, Palmiye Adası’na otel ve rezidans yapıyor
refid:17812382 ilişkili resim dosyası

Rixos Hotels, Dubai’ye rezidans ve otel projesi yapıyor. Aralık 2011’de hizmete girecek olan ve Palmiye Adası’nın en prestijli bölgesinde yer alan Rixos Residences Palm Jumeriah, zincirin Dubai’deki halkası olacak.

Otel ve rezidans

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, onuncu yılını kutlayan grubun 2011’e damgayı vuracak projesinin Rixos Residences Palm Jumeriah Dubai olacağına söyledi. Tamince, dünya markası olmanın yolunun Dubai’den geçtiğini belirterek, şöyle konuştu: “Ortadoğu ülkeleri, Türk cumhuriyetlerindeki yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi gerekiyor. Otel ve rezidans projelerine ağırlık veriyoruz. Dubai’de Aralık 2011’de hayata geçireceğimiz Rixos Residences Palm Jumeriah ile bu iki segmenti birleştiriyor olacağız.”

El Maktum’a komşu

Rixos Residences Palm Jumeriah Dubai’nin otel bölümü 204 odadan oluşuyor. Şeyh Muhammed El Maktum Sarayı ile Sofouh Caddesi’ne komşu olan projenin kapalı alanı arazinin sadece yüzde 30’unu kapsıyor. Geri kalan yüzde 70’ini bahçe ve sahil gezinti alanı olarak değerlendiriliyor. Proje çağdaş bir mimari yapıya sahip. 112 dairenin bulunduğu projenin konut bölümünde ise 2-3 odalı konutların yanı sıra 4-5 yatak odalı bahçeli müstakil evler var. Yedinci katta bulunan ve binayı bahçeleriyle çeviren çatı katları gibi farklı seçenekler de sunuluyor.

İlk proje bitti ama

Rixos, Palmiye Adası’nda daha önce bir otel projesinde rol aldı. Otelin inşaatını tamamlayan Rixos, işletmeyi bir başka ortakla birlikte üstlendi. İşletme için 20 yıllık anlaşma imzalayan Rixos, söz konusu ortakla görüş ayrılığına düştü. Ancak, bu görüş ayrılığının ortaklığın bozulmasına yol açmaması bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle