GeriEkonomi "Resim herkes için aynı değil"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Resim herkes için aynı değil"

"Resim herkes için aynı değil"
refid:14843636 ilişkili resim dosyası

TÜSİAD tarafından yayınlanan Görüş Dergisi, tartışmalı “Anayasa Değişse de Siyaset Değişmeyecek” kapağından sonra Haziran sayısıyla da dikkat çekti. Derginin Haziran sayısı ise “Resim Herkes İçin Aynı Değil” kapağıyla çıktı.

TÜSİAD’ın 6 yıl aradan sonra yeniden yayın hayatına başlayan Görüş Dergisi, geçen ayki kapağında “Anayasa Değişse de Siyaset Değişmeyecek” başlığıyla çıkmıştı. Kapakta, tüm meclis sıralarında Erdoğan, Baykal ve Bahçeli fotoğrafı kullanılarak Türk siyasetinde lider etkisine vurgu yapılmıştı.

Haziran sayısında ise Hollandalı Grafik Sanatçısı Escher’in ünlü Relativity isimli eseri kullanılarak, “Resim Herkes İçin Aynı Değil” başlığı atıldı. Büyüme toparlanıyor, cari açık ve enflasyon artıyor, işsizlik korkutuyor, denildi.

İşsizlik korkutuyor!

Küresel ve Türkiye ekonomisindeki son gelişmelerin ele alındığı dergide TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, “Geçen seneye göre iyi olmak demek, mutlak olarak iyi olmak anlamına gelmiyor. Talep toparlanıyor ama enflasyon ve cari açık da artıyor. Yeni istihdam yaratılıyor ama arzulanır düzeyde değil. Bu nedenle işsizlik oranı korkutmaya devam ediyor” dedi.

Derviş uyardı!

Dergide, 2001 Krizinin ardından Türkiye’ye ‘kurtarıcı’ sıfatıyla gelen Devlet eski Bakanı Kemal Derviş’in, Aşırı Değerli Paraya ve Aşırı Sıcak Paraya Karşı Önlem Gerek, başlıklı yazısı yer dikkat çekiyor.

Resim herkes için aynı değil
Yorumları Göster
Yorumları Gizle