GeriEkonomi Renault, ürettiği 100 otodan 53'ünü ihraç etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Renault, ürettiği 100 otodan 53'ünü ihraç etti

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş, ihracata dönük üretim hedefine ulaştı. Yılın ilk yarısında üretiminin yüzde 53'ünü ihraç etmeyi başaran firma, ihracat sayesinde en büyük üretici olma konusunda sürdürdüğü liderlik mücadelesinde de öne geçti.

Bu yılın ocak-haziran döneminde Türkiye'den toplam 34 bin 428 otomobil ihraç edildi. Oyak Renault, ihracatın yüzde 79'unu oluşturan 27 bin 152 otomobili ihraç eden firma oldu. Toplam 9 bin 63 adet otomobilin ihraç edildiği sadece haziran ayında Oyak Renault 6 bin 5 ile ihracatın yüzde 66'sını gerçekleştirdi. Bu ayda TOFAŞ'ın ihracatında belirgin bir artış kaydedildi ve yılın ilk yarısında ihracattaki payı yüzde 20 olan TOFAŞ, bu payını haziranda yüzde 34'e yükseltti.

Yalnızca Türkiye'de üretilerek Renault'un koordinatörlüğünde uluslararası pazara sunulan Megane Wagon, firmanın ihracat başarısında en büyük paya sahip oldu. Gemlik ve Mudanya'daki limanlardan Marsilya'ya sevk edilen Megane Wagon'lar, Almanya, Fransa, Belçika, Avusturya, Hollanda, İtalya, İsviçre, Macaristan, İspanya ve Polonya'da müşteri ile buluşuyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle