GeriEkonomi Renault devrim yaratacak aracını Bursa'da üretecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Renault devrim yaratacak aracını Bursa'da üretecek

Renault devrim yaratacak aracını Bursa'da üretecek
refid:12939363 ilişkili resim dosyası

Renault, 2011 yılının ilk yarısından itibaren Fluence Z.E. Konsept ile podyuma çıkardığı Fluence'ın elektrikli versiyonunu Türkiye'de, Bursa'da Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında üretecek.

Renault Fluence fotoğrafları için tıklayınız / Foto Galeri

Ayrıca Renault, Yeni Megane HB'in müşteri taleplerine cevap verebilmek üzere ikinci üretim üssü olarak Oyak Renault Otomobil Fabrikalarını seçti.

Renault'nun, Türkiye'deki faaliyetlerinin 40.yılı dolayısıyla düzenlenen sohbet toplantısında konuşan Renault'nun Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Patrick Pelata, Fluence'ın elektrikli versiyonunun ve Yeni Megane Hatchback üretiminin bir kısmının Türkiye'de, Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında gerçekleştirileceğini açıkladı.

Pelata, şunları kaydetti:
“Oyak Renault, kuruluşundan bu yana 15 farklı model üretti ve yıllar içerisinde özellikle Renault ürün gamının merkezinde yer alan orta boy kompakt modellerin üretiminde uzmanlaştı. Oyak Renault, kalite-maliyet-süre performanslarıyla mükemmel bir konumda yer alıyor. Türkiye'de Oyak Grubu ile sürdürdüğümüz ilkler, başarılarla dolu 40. yılımızda elektrikli Fluence'ın Bursa'da üretileceğini açıklayarak Türkiye'ye, ortaklığımıza ve geleceğe duyduğumuz güveni bir kez daha ispatlıyoruz.

Sürdürülebilir ulaşım hedefinin bilincinde olan Renault, 2011 yılından itibaren eksiksiz bir sıfır salımlı elektrikli araçlar gamını seri olarak üretip uygun fiyatlarla ticarileştirme konusunda kararlılıkla ilerliyor ve Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bu iddialı hedefimizin gerçekleşmesinde çok önemli bir rol üstlenecek.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle