GeriEkonomi Remzi'nin Ramsey'i İngiltere Kraliçesi'nin kiracısı oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Remzi'nin Ramsey'i İngiltere Kraliçesi'nin kiracısı oldu

Daha önce hiçbir Türk markasının giremediği Londra'daki ünlü Regent Street'te 177 numarada açılan mağaza ile Ramsey İngiltere Kraliçesi'nin kiracısı oldu.

Türk işadamı Remzi Gür'ün Ramsey'i, Türkiye'deki ekonomik krize rağmen Londra'da dünya modasının dev markalarının ortasına mağaza açtı. Daha önce hiçbir Türk markasının giremediği ünlü Regent Street'te 177 numara da açılan mağaza ile Ramsey İngiltere Kraliçesi'nin de resmen kiracısı oldu. Çünkü mağazanın mülkü İngiltere Kraliçesi'ne ait. İngilizler Ramsey'e mağazayı kiralamak için uzun süren bir araştırma ve soruşturma yaptılar. Ramsey bu soruşturmada çok sayıda uluslararası talip arasından sıyrılmayı başardı.

Londra'da Ramsey'in resmi açılışını yarın Westminister Belediye Başkanı Lord Harvey Marshall yapacak. İngiliz mimarlarca dekore edilen mağazada tamamen Türk malı takım elbise, pantolon, ceket, mont, kaban, yağmurluk, gömlek, kravat, triko, aksesuar ve deri giysiler satılacak.

Gürmen Group'un dinamosu olan Genel Müdür Yardımcısı Sadettin Üçeyler, yakın gelecekte Londra'nın başka caddelerinde, Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda'da değişik kentlerde kendi mağazalarını açacaklarını söyledi.

CEKETİN TÜRK KRALI

1985'te kurulan Gürmen A.Ş., Türkiye'de en iyi ve en yüksek kapasitede ceket üreten grup olarak tanınıyor. Şirketin sahibi Remzi Gür, Ramsey markasını kendi adının İngilizce söylenişinden esinlenerek geliştirdi. Kastamonu ve Karabük'te iki fabrikada üretim yapılıyor. Kastamonu'daki fabrika günde 600 ceket ve 1000 pantolon üretiyor ve 350 kişi istihdam ediyor. Karabük'teki fabrika ise günde 2000 ceket üretebiliyor ve 650 kişi çalıştırıyor.

Yurt içinde KİP markası ile de tanınan Gürmen Group, üretiminin yüzde 80'ini Avrupa ülkeleri ağırlıklı olmak üzere başarıyla ihraç ediyor. KİP marka ürünler Türkiye genelinde 100, Ramsey marka ürünler ise 106 satış noktasında tüketiciyle buluşuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle