Rekabetle ilgili yeni yasa geliyor

Hürriyet Haber
06.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

TÜSİAD YİK toplantısının onur konuğu olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, basına kapalı olarak gerçekleşen oturumda bir işadamının Rekabet Kurumu’yla ilgili bazı eleştirilerde bulunması üzerine, “Rekabet bozucu unsur varsa bununla ilgileniriz. Şu an Rekabet Kurumu’yla ilgili aksaklıkları giderici yasa üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Azrail de melek
Bir işadamının da melek yatırımcılarına yönelik destek istemesi üzerine Ergün, Türkiye’de risk sermayesinin geliştirilmesi gerektiğini, bu konuda yu anda iyi bir seviyede olmadığımızı söylerken, şöyle konuştu: “ABD’yi maceracılar kurduğu için onlarda maceracılık ruhu devam ediyor. Melek yatırımcılar önemli ama hakikaten melek olması lazım. Azrail de bir melek. Azrail gibi çocuğun canını alacak şekilde yatırımcılığa dönüşmemesi gerekir. Risk sermayesi fonu oluşturmak ve melek yatırımcıları sosyal sorumluluk alanı olarak görmekte fayda var.”
Size çalışıyoruz zaten
Bir TÜSİAD üyesi ise sanayi stratejisi konusunda işbirliğine hazır olduklarını belirterek, “Biz de her aşamada birlikte olmak istiyoruz” dedi. Ergün ise espriyle “Bütün EKK gündemimiz sizlerle alakalı, sizlerin yatırım ortamını iyileştirmeye yönelik çalışmalar. Biz size çalışıyoruz zaten” yanıtını verdi. Ergün, yılbaşına kadar hazırlanacak yeni teşvik sisteminin ağırlık konusunun cari açık olacağını bildirdi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı