GeriEkonomi Promosyonla gelen 2 trilyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Promosyonla gelen 2 trilyon

İstanbullu kadın talihli, GİMA'nın Mecidiyeköy mağazasından yaptığı 70 milyon liralık alışveriş nedeniyle kendisine verilen 3387202 numaralı çeyrek biletle tam 2 trilyon lira ikramiye kazandı.

Milli Piyango'nun bu yılki 8 trilyonluk rekor ikramiyesini kazanan çeyrek biletlerden birinin Gima'da yılbaşı öncesinde tüketicilere verilen ‘‘promosyon’’ biletlerinden biri olduğu ortaya çıktı. Bileti, Gima'nın Mecidiyeköy mağazasından yılbaşı öncesinde 70 milyonluk alışveriş yapan bir kadın müşteri aldı.

Vatandaşlar, yeni yıla 2 trilyon liralık büyük ikramiye rüyası ile girdi. 8 trilyonluk büyük ikramiyeyi kazanan çeyrek biletlerden birinin Gima'da promosyon olarak dağıtıldığı anlaşıldı. Böylece Milli Piyango tarihinde de ilk kez satılan bir bilete değil, promosyonla dağıtılan bilete ikramiye çıktı.

KİMLİĞİNİ BİLİYORUZ

Gima Genel Müdürü Dengiz Pınar, büyük ikramiyenin talihlisi kadın müşterilerinin henüz kendilerini aramadığını, ancak talihlinin sürekli müşterileri olduğunu ve kimliğini bildiklerini söyledi. İkramiye kazanan müşterinin kimliğini açıklama hakkının talihliye ait olduğunu belirten Dengiz Pınar, ‘‘Gima olarak promosyon kapsamında yaklaşık 180 bin çeyrek bilet dağıttık. 160 bin bileti de sattık. Büyük ikramiyenin promosyon olarak verilen bilete çıkması Gima'nın uğuru’’ dedi. Dengiz Pınar, Milli Piyango promosyonu ile sepet başına alışveriş miktarının yüzde 30, müşteri sayısının da yüzde 20 arttığını bildirdi.

Dengiz Pınar, 10-27 Aralık tarihleri arasında 77 Gima mağazasından birinde 50 milyon liralık alışveriş yapanlara verilen 2.5 milyon lira değerindeki çeyrek bilet kampanyasıyla, zor bir 2002 geçiren müşterilerine 2003 için umut dağıttıklarını söyledi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle