GeriEkonomi Projeye Kraliçe Maxima’nın adını verdi, Hollandalıya ‘condu süit’ler satacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Projeye Kraliçe Maxima’nın adını verdi, Hollandalıya ‘condu süit’ler satacak

Projeye Kraliçe Maxima’nın adını verdi, Hollandalıya ‘condu süit’ler satacak
refid:12199642 ilişkili resim dosyası

İzmir’in en büyük turizm yatırımları arasında yer alan ve 250 milyon Euro’yu bulması beklenen Maxima World Turizm kompleksinin ikinci ayağı Maxima Park Otel 25 Eylül’de açılacak.

Projede turizm alanında Türkiye’de ilk kez ABD’deki ‘Condu’ sistemi uygulanacak ve süit odalar 200 bin Euro ile bir milyon euro arası fiyatlarla özellikle yabancılara satılacak. Maxima Oteller Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Direktörü Murat Bilal, bu sistem sayesinde hem kendilerinin yatırımın geri kazanacağını hem de bu projeden süit alanların kısa sürede kendi yaptıkları yatırımı geri alacaklarını belirterek, “Projemize Hollanda Kraliçesi Maxima’nın adını verdik. Hedefimiz satışın yüzde 80’ini Hollandalılara ve Belçikalılara satmak” dedi.

Proje çok büyük

İzmir Özdere’deki proje hakkında bilgi veren Murat Bilal, herşey dahil sistemine alternatif aradıklarını ve bunun için ABD’nin ‘Condu’ sistemini incelediklerini belirtti. Bilal, “Otelimiz tamamen suit odalardan oluşacak. Bunların yüzde 80’ini Hollanda ve Belçikalı’lara geri kalanını Türklere satacağız. Projemizde ayrıca 2 bin 500 dönüm arazi üzerinde alışveriş merkezinden, Türkiye’nin en büyük SPA merkezine, golf sahalarından tenis akademisine kadar birçok aktivitenin yer alacağı turizm kompleksi de kuracağız” dedi.

1.5 yıl ABD’de kaldı

California ve New York’ta başarıyla uygulanan ‘Condu’ sistemini incelemek için Maksima Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Bilal’ın 1.5 yıl ABD’de inceleme yaptığı bildirildi. Condu sisteminde suit odalar gerçek ve tüzel kişilere satılıyor. Sonra otelin işletmecisi bu suitlerin sahiplerinin süitlerde kalmadığı dönemde odalarını otel odası olarak işletiyor. Bu işletmeyle ortaya çıkan kira gelirinin yüzde 75’i süit’in sahibine, yüzde 25’i ise işletmeciye kalıyor. Bu sayede süit’i satın alan kişi 10 yılda yatırımını geri alıyor.

Özdere’de yeni dünya

İnşaatı tamamlanan ancak iç mimari çalışmaları devam eden Maxima Park Otel’in son 30 süiti de yakında bitirilecek. 25 Eylül’de açılması planlanan 175 suit odalı otelin birçok odasını şimdiden ünlü müşterilerine sattıklarını söyleyen Maxima Oteller Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Direktörü Murat Bilal, projenin tamamının 5 yılda bitirileceğini söyledi. Projede 24 korttan oluşacak tenis akademisi, 39 dönümden oluşacak Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alacak SPA merkezi, futbol sahaları, içerisinde 6 tane ala carte restoran olan alışveriş merkezi, marina gibi birçok imkan olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle