GeriEkonomi Polfer: Bu nüfusla yatırım çekersiniz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polfer: Bu nüfusla yatırım çekersiniz

Lüksemburg Dışişleri Bakanı ve Dış Ticaret Bakanı Lydie Polfer ve beraberindeki Lüksemburglu işadamları dün İstanbul'da yarı resmi iş görüşmelerinde bulundu. Polfer, dün İstanbul'da dış ticaret bakanlığı şapkasını taktı. Lydie Polfer, TÜSİAD Başkanı Erkut Yücaoğlu Genel Sekreter Haluk Tükel ve Şahnur Agaik ile bir saate yakın görüştü.

Polfer, daha sonra, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) tarafından düzenlenen yemeğe katıldı. Yemekte konuşan Devlet Bakanı Yüksel Yalova, ‘‘Ülkemizin özelleştirme portföyünde 100 milyar dolarlık bir varlık mevcuttur. Gelecek 5 yılda ise 50 milyar dolarlık bir özelleştirme yapmayı planlıyoruz. Özellikle de en geç 2000 ve 2001 yılları içinde sonuç almayı planladığımız POAŞ (Petrol Ofisi AŞ), Petkim, TÜPRAŞ, THY, Erdemir, İsdemir, Telekom gibi devasa özelleştirme projelerine hepinizi davet ediyoruz’’ dedi.

Lydie Polfer ise, Türkiye'ye 2 ayrı şapkayla geldiğini belirterek, ‘‘Lüksemburg artık Türkiye için dost bir ülke adını çağrıştırsın istiyoruz. 62 milyon nüfusunuz bizler için etkileyici bir potansiyel. Doğal olarak yatırım ülkesi olacaksınız. 1999 yılı Türkiye ekonomisi için zor bir yıl oldu. Bunda terörist faaliyetler ve deprem etkili oldu. Ancak hükümetinizin makro ekonomi politikası çok başarılıydı. Ekonomik kararlarınız için sizi tebrik ederim’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle