Polat: Devletten su bile istemem

Hürriyet Haber
12.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, ‘‘İşadamı olarak devletin çeşmesinden bir bardak su bile içmedim. Allah içmeyi nasip etmesin’’ dedi.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, bayramlaşmak için geldiği memleketi Erzurum'da sağlık kuruluşları ve fakir ailelere yardımda bulundu. Vatandaşın zengin, devletin fakir olduğunu vurgulayan İbrahim Polat, ‘‘52 yıldır, devletin çeşmesinden bir bardak su bile içmedim. Alın terimle kazandığım parayı ülkemin kalkınması için hep yatırıma dönüştürdüm’’ dedi.

Erzurumlu işadamı Metin Yılmaz ile birlikte Kurban Bayramı'nın son gününü hastanelerde geçiren İbrahim Polat, Tıp Fakültesi Araştırma, SSK, Numune ve Göğüs Hastalıkları Hastanelerine tıbbi cihaz, fayans, lavabo, battaniye, doktor önlüğü ile fakir ailelere gıda yardımında bulundu. Polat, ülkede vatandaşın zengin, devletin fakir olduğunu söyledi. Vergi kaçıranların ve ödemeyenlerin çok ağır biçimde cezalandırılmasını isteyen Polat, şunları söyledi:

‘‘Vergi kaçıranlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanıdır. Namuslu işadamı, kazandığının vergisini devletine öder. İşadamı olarak 52 yıldır devletin çeşmesinden bir bardak su bile içmedim. Allah içmeyi de nasip etmesin. Alın terimle kazandığım parayı ülkemin kalkınması için hep yatırıma dönüştürdüm.’’

Devletin özellikle Doğu ve Güneydoğu'ya yatırım yapan işadamlarına sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Polat, ‘‘Palandöken Dağı'nda yaptırmaya başladığım otelin arsasını 1995 yılında cebimdem 35 milyar lira ödeyerek aldım. Beş yıldızlı Polat Rönasans için yine kendi kasamdan yaklaşık 40 milyon dolar (yaklaşık 9 trilyon 800 milyar lira) harcama yapacağım. Devletin, Doğuya yatırım yapanlarla, yapmayanları bir tutmaması gerekir’’ diye konuştu.


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı