GeriEkonomi POAŞ’ta araçtan inmeden benzin alma dönemi başlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

POAŞ’ta araçtan inmeden benzin alma dönemi başlıyor

Petrol Ofisi bireysel araç sürücüleri için geliştirdiği ‘AutoExpress Ödeme Sistemi’ ile tüketicilere araçlarından inmeden yakıt almalarını sağlayacak yeni bir hizmet sunuyor. Petrol Ofisi Genel Müdürü Ertuğrul Tuncer, yeni hizmetleriyle ilgili olarak zamandan tasarruf etmeyi ve aracından inmeden hizmet almayı bekleyen tüketici kitlesine hitap etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Petrol Ofisi’nin 2002 yılı Mayıs ayından bu yana ‘AutoMatic’ ticari markası altında 73 il 370 istasyonda uyguladığı filo ve akaryakıt yönetim sisteminin, filo sahipleri tarafından rakip uygulamalar arasında en çok tercih edilen sistem olduğunu ifade eden Ertuğrul Tuncer, bireysel tüketicilere yönelik olan yeni hizmetleri AutoExpress ile de benzer bir başarıyı yakalamayı beklediklerini kaydetti.

UYDU BAĞLANTISI:

AutoExpress ödeme sistemiyle müşterilere daha kolay, hızlı ve güvenli bir alışveriş ortamı yaratmayı amaçladıklarını ifade eden Tuncer, ‘Bu nedenle de daha büyük bir yatırım gerektiren uydu bağlantılı sistemle çalışmayı tercih ettik’ diye konuştu. Tüketicilere hızlı, güvenilir ve araçlarından inmeden yakıt almalarını sağlayacak olan AutoExpress hizmeti en kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılacağını belirten Tuncer, ‘Tüketiciler, sistemin kullanılması için gerekli olan başvuruyu yaptıktan sonra hızlı ve güvenli olan bireysel otomatik ödeme sisteminden faydalanacaklar. Petrol Ofisi olarak hedefimiz, yıl sonunda Türkiye’de 81 ilde 1000 istasyona ulaşmaktır’ dedi.

10 MİLYON DOLAR:

Otomasyon programlarına yatırım yaparak istasyonlarda gerçekleştirilen bütün işlemleri Petrol Ofisi şirket merkezinden takip ve kontrol etmeyi planladıklarını kaydeden Tuncer, ‘Bu otomasyona geçişte AutoExpress sistemi de dahil olmak üzere 10 milyon dolarlık bir yatırım yaptık’ dedi.

AutoExpress sistemi nasıl çalışıyor

PETROL Ofisi Akaryakıt Otomasyon Müdürü Cem Arat’ın verdiği bilgiye göre, istasyonlar ve şirket merkezi arasında kurulan uydu bağlantısı ile çalışan sisteme, müşteriler bir sözleşme imzalayarak girecekler. Kendilerine 6.5x4 santimetre boyutlarında, içinde çip ve anten barındıran AutoExpress anahtarlık kart verilecek. Müşteri bilgileri sisteme kayıt edilecek. Anahtarlık kart ile kredi kartı eşleştirilecek. Kart aktif hale getirilip müşteriye iletilecek. Öncelikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de devreye girecek olan kartı, pompacı radyo frekansı ile çalışan sisteme okutacak. Dolum gerçekleştikten sonra, dolum bilgileri uydu üzerinden şirket merkezine iletilecek. Kredi işlemleri ile ilgili kart onayı alındıktan sonra işlem hızla sonuçlandırılarak, sonuç pompa üzerindeki ekranda müşteriye iletilecek. Sistem, tüm kredi kartı müşterilerine açık olurken, bu hizmetten faydalanmak isteyen tüketicilerden hiçbir ücret talep edilmeyecek.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle