GeriEkonomi Plaj ücretlerine kızdı, kamyonet kasasını havuz yaptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Plaj ücretlerine kızdı, kamyonet kasasını havuz yaptı

Plaj ücretlerine kızdı, kamyonet kasasını havuz yaptı
refid:29600280 ilişkili resim dosyası

MUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde plajlarda istenen yüksek ücretlere öfkelenen demir doğrama ustası 39 yaşındaki Ömer Boyacı, kendisi ve 4 çocuğu için evinin önündeki kamyonetin kasasını havuza dönüştürdü.

Fethiye’nin Esenköy Mahallesi’nde demir doğrama işi yapan evli 4 çocuk babası Ömer Boyacı, 43 derece hissedilen hava sıcaklığından bunalınca denize gitmek istedi. Yaşları 7 ile 13 arasında değişen çocuklarıyla birlikte gittiği bir koyda giriş, şemsiye ve yemek için ayrı ücret istenmesine Boyacı, çareyi demir taşımada kullandığı 48 HF 516 plakalı kamyonetin kasasını havuza dönüştürmekte buldu.

Plaj ücretlerine kızdı, kamyonet kasasını havuz yaptı


4 TON SU ALIYOR
Tek katlı müstakil evinin önüne park ettiği kamyonetin kasasını sera naylonuyla kaplayan Çoban, içini 4 ton suyla doldurdu. 75 santimetre derinliği bulunan kamyonet kasasında yüzen çocuklar havuz keyfi yaptı. Gün boyu su dolu kamyonet kasasında kalan çocuklar hem serinledi, hem de doyasıya eğlendi. Aynı zamanda seyyar olan havuzunu istediği her yere götürebildiğini anlatan Ömer Boyacı, çocukların sudan çıkmak istemediğini söyledi.

Plaj ücretlerine kızdı, kamyonet kasasını havuz yaptı


’25 LİRA GİRİŞ ÜCRETİ’
Fethiye’deki bütün koyların kiraya verildiğini belirten Boyacı, plaja giriş için 25 lira ücret alındığını kaydetti. Koyda gölgelenmek ve yemek için ayrı ücret istendiğini aktaran Boyacı şöyle dedi:

"Amacım hem sıcaktan bunalan çocuklarımı eğlendirmek, hem de denize girmek için ödediğimiz yüksek fiyatları protesto etmek. Fethiyeliler olarak koylarımıza sahip çıkamadık. Koya gitsek 4 çocuğum var. Sahip çıkmakta zorlanıyoruz. Burada ise evin önünde gözümüzün önündeler. Gün boyu kamyonetin kasasına girip eğleniyorlar. Bu havuzun benim için hiçbir maliyeti yok."

Plaj ücretlerine kızdı, kamyonet kasasını havuz yaptı

Havuzda gün boyu yüzüp eğlenen 7 yaşındaki Berkcan Boyacı da "Havuzda yüzmeyi çok seviyorum. Çok eğleniyorum ve günüm güzel geçiyor. Babamın kamyonetle işi olduğu zamanlar yüzemiyorum. Ama dönünce bizim için hemen suyla dolduruyor" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle