GeriEkonomi Piyasalar baş döndürdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Piyasalar baş döndürdü

Piyasalar baş döndürdü
refid:10073525 ilişkili resim dosyası

Piyasalar çok karışık bir günü daha geride bıraktı.

Gün içerisinde hızlı hareketler yaşanırken dolar yükseldi, borsa ise düştü.

10 dakikalık fırtına

BORSADA DALGALI SEYİR

İlk seansı yüzde 6 düşüşle 29 bin 674 puandan tamamlayan borsa, öğlen saatlerinde merkez bankalarının koordineli faiz indirim kararı almalarının etkisiyle ikinci seansa hızlı alımlarla başladı. 31 bin 500 seviyesine yükselen borsa sonrasında yeniden yönünü aşağı çevirirken, bir ara düşüş yüzde 4.5'i buldu. Endeks günü ise yüzde 2.50 oranında düşüşle 30 bin 772 puandan tamamladı.

Merkez bankaları faiz indirdi 

Global piyasalardaki gelişmelerin yakından izlendiği borsa tamamaen yurtdışına bağlı hareket ediyor. Uzmanlar, bu akşam ABD borsalarının izleyeceği seyrin yarın için belirleyici olacağını düşünüyor.

DOLAR 1.43'TEN DÖNDÜ

Dolardaki yükseliş nereye kadar sürer? / Uzmanlar yanıtlıyor

Güne hızlı bir başlangıç yapan ve 1.43 YTL'ye kadar çıkarak Mart 2007'den bu yanaki en yüksek seviyesini gören dolar, daha sonra gelen satışlarla 1.40'ın altına sarktı. Özellikle merkez bankalarının faiz kararının dolar üzerinde borsaya göre daha etkili olduğu izlenirken kur 1.3950 YTL'ye kadar geriledi. Düne göre değer kazancı ise yüzde 3 olarak kaydedildi.

Dev borsalar çöktü  

Rusya Borsası cumaya kadar kapalı

Euro/Dolar paritesi ise euro lehine bir hareketle 1.3650'nin üzerine çıktı. Parite, borsanın kapanışında düne göre yüzde 0.6 yükselişle 1.3670 seviyesinden el değiştirdi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle