GeriEkonomi Pınar Yozgat'taki tesisini devretti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pınar Yozgat'taki tesisini devretti

Mülkiyeti Yozgat Belediyesine ait Pınar Şirketi tarafından işletilen Et ve Süt Entegre Tesisi, kira sözleşmesinin sona ermesinin ardından Et ve Balık Kurumu'na devredildi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek Yozgat Ziraat Odası Başkanlığını ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, Pınar Şirketi tarafından kirayla işletilen ve mülkiyeti belediyeye ait Yozgat'taki et entegre tesislerinin, belediyenin borcuna karşılık Hazine'ye devredilmesine yönelik yaklaşık 1 yılı aşkın süredir çalışmalar yaptıklarını hatırlattı.

Pınar şirketinin sözleşmesinin dün itibariyle bittiğini kaydeden Çiçek, tesisin dün itibariyle Et ve Balık Kurumuna devir işleminin yapıldığını kaydetti.

Orta Anadolu bölgesinde Et ve Balık Kurumu'na ait bir tesisin bulunmadığına da dikkati çeken Çiçek, şunları kaydetti:

“Bu haftanın sonu veya önümüzdeki haftanın başı itibariyle Et ve Balık Kurumu yetkilileri Yozgat'a gelerek çalışmalarına başlayacaklar. Bu tesis sadece Yozgat'ın ihtiyacını karşılamak üzere kazandırılmış bir tesis değil. Aynı zamanda Çorum, Tokat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, bir noktada Kırıkkale'nin et kesim merkezi haline gelecek. Sadece kesim işleriyle de uğraşılmayacak. Yozgat'ta büyük ve küçükbaş hayvancılığın arttırılması konusunda hem teşvikler verilecek hem eğitimler verilecek, hem de burada kesimi yapılacak hayvanların Yozgat'ta üretimi temin edilmeye çalışılacak. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra da Yozgatlı hemşehrilerimizin iştirakiyle açılışını gerçekleştireceğiz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle