GeriEkonomi Pierre Cardin davasını Aydınlı kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pierre Cardin davasını Aydınlı kazandı

Pierre Cardin davasını Aydınlı kazandı
refid:10943947 ilişkili resim dosyası

Pierre Cardin’in Türkiye’deki yetkili tek lisansörünün Aydınlı Grup olduğu Yargıtay 11.Hukuk Dairesi’nin kararı ile de tescillendi.

Ankara Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemelerin’de görülen davalarda, davaları açan Taycan Mümessillik, Oktay Omurtak, Pijalüx, Monde Giyim ve Devran Ayakkabıcılık’ın itirazlarının hukuki bir dayanağı olmadığı tespit edilerek, Aydınlı Grup aleyhine açılan Pierre Cardin markasının işletilmesine ilişkin davalar reddedilmişti.

Mahkemelerin red kararına karşı temyiz yoluna giden firmalara Yargıtay'dan da aynı yanıt geldi ve Pierre Cardin markasının Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi ve hak sahibi Aydınlı Grup olduğu tescillenmiş oldu.

Davaya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, “Marka hukukuna ilişkin olarak, marka sahibinin haklarını koruyan ve taklit ürün imal edip satanlara ağır cezalar getiren kanun 28 Ocak 2009 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yüksek marka değeri, itibarlı algısı ve dünya modasına yön veren duruşu ile Pierre Cardin ülkemizde ve tüm dünyada en çok taklit edilen ve yıpratılmaya çalışılan markalardandır. Bu maksatlı ve kötü niyetli girişimlere karşı uzun yıllardır bir hukuk mücadelesi veriyoruz ve son olarak da Yüksek Mahkeme bu haklı mücadelemizi yerinde bulmuştur” dedi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle