GeriEkonomi Philips'e makyaj dopingi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Philips'e makyaj dopingi

Dünyanın en büyük elektronik eşya üreticilerinden Hollondalı Philips, ürünlerinin dizaynında yaptığı değişiklikle satışlarını yüzde 10 artırdı.

Almanya'da, önümüzdeki eylül ayında düzenlenecek olan Pre-IFA'99 fuarına hazırlanan elektronik cihaz üreticileri, bu fuarda ilk kez tüketicilerle tanıştıracağı ‘‘2000 yılının ürünlerini’’ daha şimdiden dünya basınına tanıtmaya başladı.

Philips de, Pre-IFA'99 fuar hazırlıklarını tamamlayan kuruluşlardan. Philips, digital evden rengarenk televizyonlara, e-mail alıp, gönderebilen faksdan akıllı videoya, söz dinleyen telefondan evdeki tüm cihazlara komut eden kumanda aletlerine kadar yeni tasarladığı birçok ürünü, Amsterdam'da düzenlediği bir toplantıyla dünya basınına tanıttı.

250 gazetecinin katıldığı toplantıda, endüstriyel ürün tasarımcısı Stefano Marzano'nun yönetiminde ürünlerinin tasarımını tamamen değiştirerek, elektronik cihazlara sıcak bir hava kazandıran Philips'in bu değişim sonucunda satışlarının yüzde 10 oranında artığı açıklandı. Toplantıda, 110 yeni projenin devreye sokulduğu, 68 konsept ürünün geliştirildiği ve 55 bin yeni fikrin de üzerinde çalışıldığına değinildi.

HOLLANDALI Philips, İtalyan Stefano Marzano yönetimindeki ekibin ürün tasarımları sayesinde satışlarını yüzde 10 artırdı. Tüm ürünlerine, Marzano'nun çizgilerini taşıyan Philips'in amacı, elektronik eşyalara daha sıcak bir görüntü kazandırmak.

Söz dinleyen cep telefonu

PHILIPS'in yeni cep telefonu Xenium, sesle arama ve sesle komut etme özelliğine sahip. 95 gram ağırlığındaki bu yeni telefonun aralıksız konuşma süresi 2.5 saat, bekleme süresi de 200 saat. 23 ayrı dil seçeneğine sahip olan Xenium'un 20 değişik zil sesi de var.

Uzaktan kumanda

karmaşasına son

PHILIPS'in geliştirdiği yeni kumanda aletiyle sadece televizyon, müzik seti, uydu anteni gibi elektronik cihazları değil, yatak odasından salondaki avizeyi, mutfaktaki kahve makinesini, otoparkın kapısına da açıp, kapamak mümkün.

En akıllı video

PHILIPS'in yeni geliştirdiği video cihazında, kasette seyredilmek istenen bölüm dakikalarca aranmak zorunda kalınmıyor. Sadece menüden seyredilecek bölüm seçiliyor. Cihaz, seçilen bölümü bulup, anında ekrana yansıtıyor.

Her oda için ayrı televizyon

PHILIPS'in video cihazı da içeren yeni kombi televizyonları, yatak odasından mutfağa kadar kullanılacak alana göre değişen özelliklere sahip. Yatak odaları için üretilen kombi televizyonlarda, videonun dışında ayrıca, saat, alarm, radyo gibi özellikler yer alırken, salon televizyonunda ise surraund ses düzeni yer alıyor.

Elektronik posta

gönderen faks

YENİ faks cihazı, bilgisayara gerek kalmadan elektronik posta alma ve gönderme özelliğine sahip. Cihaz, üzerinde bulunan kılavye sayesinde yazılan e-mailleri internet aracılığıyla gönderebildiği gibi, faks olarak da yollayabiliyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle