GeriEkonomi Philips, Marantz ile her evi sinema yapacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Philips, Marantz ile her evi sinema yapacak

PHILIPS, bünyesinde bulunan Marantz markası ile, Türkiye'de ev sineması sistemlerine ağırlık verecek. Marantz'ın geliştirdiği duvara asılan yeni Plasma TV, yeni kuşak DVD oynatıcı ve ses güçlendiricisi ile her ev sinema salonu olacak.

DÜNYA elektronik devi Philips, yan kuruluşlarından Marantz'ın ürünleriyle Türkiye'de ev sineması ve müzik sistemleri atağına geçti.

Philips-Marantz, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da düzenlediği bir organizasyonla yeni ürünlerini dünyaya tanıttı. Türk-Philips'in Elektronik Ürünler Pazarlama Müdürü Yenol Gökyıldırım'ın da katıldığı tanıtım programında, Marantz'ın geliştirdiği duvara asılan yeni Plasma TV ve yeni kuşak DVD'ler ilgi çekti. Marantz'ın yeni ürünleri olan DVD 4100, DVD 7010 ve DV 17 kodlu DVD oynatıcılarının yanısıra, CD oynatıcı ve CD kayıt cihazları da Türk Philips tarafından pazarlanıyor.

KEN ISHIWATA İMZALI

Philips-Marantz'ın bir başka yeni ürünü olan SA-1 ‘‘Super Audio CD-Player’’ ise müzik sistemlerinde devrim yaratıyor. Profesyoneller ve müzik meraklıları için dünyanın 4 büyük müzik filozofundan birisi olan Japon Ken Ishiwata tarafından geliştirilen sistemle, orkestra evinizin içinde çalıyor. Altı kanallı olan SA-1'in CD'leri de 6 kanallı özel kayıtla üretiliyor. Ancak sistem, eski tip CD'leri de kullanabiliyor. Türk Philips, Marantz'ın Ken Ishiwata tarafından modifiye edilmiş imzalı ürünlerini de Türkiye pazarına sunuyor.

Türk Philips, Türkiye'ye getirdiği yüksek teknoloji ürünlerinin garanti ve bakımlarının da üstleniyor. Şirketin Türkiye bölümü Elektronik Ürünler Pazarlama Müdürü Yenal Gökyıldırım, titizlikle seçilen bir servis ekibinin Hollanda'ya gönderilirek eğitimden geçirildiğini belirtti.

Philips'in kendi markasını taşıyon ev sineması sistemleri 1200 ile 2500 Mark, Philips- Marantz ürünü sistemler ise 4 bin ile 14 bin DM arasında satılacak. Ken Ishıwata imzalı bir ürün setinin fiyatı ise yaklaşık 25 milyar liraya kadar çıkıyor.

Philips aynı zamanda, Marantz ürünleriyle kombinasyonunu desteklediği dünyaca ünlü İngiliz Tannoy kolonlarının Türkiye temsilciliğini aldı. Ken Ishiwata'nın özel tasarımlarında da kullandığı Tannoy'un müzik dünyasında devrim yaratan ev sineması ve müzik seti kolonları, Türkiye'de Philips güvencesi ve bakım garantisiyle pazarlanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle