GeriEkonomi Peugeot'tan iki yeni model
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Peugeot'tan iki yeni model

Peugeot, “5008” ve “RCZ” modellerinin dünya prömiyerlerini 63. Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirecek.

Peugeot'dan yapılan yazılı açıklamada, estetik, yaratıcılık, teknolojik performans, tasarımda öncülük olguları ile yaratılan 2 bin 900 metrekarelik alana sahip 63. Frankfurt Otomobil Fuarı'nda 32 farklı otomobil ve konsept aracın sergileneceği belirtildi.

Çevreye saygı amacıyla “HYbrid4” teknolojisinin ön planda olacağı Frankfurt Otomobil Fuarı'nda, 'Peugeot'nun da '5008” ve “RCZ” modellerinin dünya prömiyerlerini yapacağı vurgulandı.

Bu fuarın, Peugeot için yakıt tüketiminin ve karbondioksit emisyonlarının azaltılması hedefini ortaya koymak açısından bir fırsat oluşturduğu ifade edilen açıklamada, firmanın bugüne kadar 2,1 milyondan fazla “HDi FAP” motorlu araç satışı gerçekleştirdiği bildirildi.

Tamamen elektrikli şehir içi modellerin 2010 yılı sonu itibariyle geri dönüşünün ve ikinci nesil “STOP&START” sisteminde 2011'den itibaren yaygın üretime geçişin olacağı belirtilen açıklamada, Peugeot'un iki yıldan kısa bir süre içinde tüketim/emisyon değerleri ile yenilenen sürüş deneyiminin bağdaştırılabileceği bir geleceğe hazırlandığı vurgulandı.

Peugeot'nun yüksek performans ve dinamik sürüş özelliklerini bir araya getiren HYbrid4 teknolojili araç gamını orta vadede geliştirmeyi hedeflediği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Peugeot'nun Frankfurt Otomobil Fuarı'ndaki standında dünya prömiyerinde ilk kez tanıtılacak olan iki konsept araç, markanın bu hedefini ortaya koyuyor. Peugeot, 2011 ilkbaharında pazara sunulması planlanan seri üretim modelin habercisi olan konsept modelleriyle, yüksek performanslı ve çevre dostu otomobil kavramının yeni bir sentezini gözler önüne seriyor. Pazar beklentileri sürekli olarak gelişiyor, değişim gösteriyor. Bunun sonucunda bugün kompakt otomobiller segmenti Avrupa pazarının üçte birini yani kalbini oluşturuyor.”

“5008” VE “RCZ”

İnce, uzun ve aerodinamik tasarımlı, Peugeot'un ilk kompakt tek hacimli modeli 5008'in, ferah iç mekan, referans oluşturan genişlikte oturma alanı, kabin konforu ve modüler yapısı ile sürüş deneyimini yüksek düzeylere taşıdığı bildirildi.

Fuarda, ayrıca, Wi-Fi erişim noktası ile donatılmış bir 5008'in de tanıtılacağı ifade edilen açıklamada, aracın içine yerleştirilen, müşteri SIM kartının takıldığı bir bağlantı kutusunun araç dururken ya da seyir halindeyken yolcuların internete erişimine olanak verdiği belirtildi.

Firmanın 3008 ve 5008 modellerinin, Peugeot'nun M1 segmentinde zengin bir ürün yelpazesine sahip olduğu ve önceden yüzde 75 olan segment kapsama payının yüzde 90'a çıkarılmasını sağlayacağı vurgulandı.

Peugeot'un 2010 ilkbaharında pazara sunmayı planladığı RCZ Coupe 2 2 modelinin çift bombeli tavanı olduğu kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle