GeriEkonomi Peugeot 206 Sedan haziranda geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Peugeot 206 Sedan haziranda geliyor

Peugeot’nun küçük sınıftaki başarılı modeli 206’nın Sedan versiyonu Frankfurt’ta tanıtıldı. 206 ürün gamının 5’inci versiyonu olan Sedan’ın Nisan ayında tanıtımlarının ve test sürüşlerinin yapılacağını söyleyen Peugeot Otomotiv Pazarlama Direktörü Dominique Hanotaux, ‘206 Sedan Mayıs ya da Haziran ayında Türkiye’de satışa sunulacak’ dedi.

Fuarda bir açıklama yapan Hanotaux, B segmentine çok önem verdiklerini çünkü Türkiye otomotiv pazarının yüzde 50’sini oluşturduğunu belirterek, ‘Bu sınıfta 206 çok iyi bir itibarı sahip. Bu nedenle Sedan versiyonunu çok satacağımıza inanıyorum’ dedi. Frankfurt fuarına Türkiye açısından bakıldığında yıldız adayları arasında gösterilen 206 Sedan’ın büyük önem taşıdığını söyleyen Hanotaux şöyle konuştu:

100 BİN ADET ÜRETİLECEK:

‘İlk yıl Peugeot’nun İrlanda’daki fabrikasında 100 bin adet 206 Sedan üretilecek. Modelin Türkiye’de çok satacağını bildiğimiz için belli bir üretim adedini, belli bir stoğu yakaladıktan sonra bu modeli Türkiye’de pazara sunacağız. Pazar açısından aracın bulununurluğunun çok önemli olmasından dolayı böyle bir karar aldı. Fiyat olarak da otomobili çok iyi bir yerde konumlandıracağız.’ Türkiye’de bu güne kadar 40 bin adetten fazla satılan 206’nın referans olarak gorüldüğünü belirten Hanotaux, 206 Sedan’ın 206 ile başlayan tasarım anlayışını simgelediğini de dile getirdi. 206 Sedan, Hatchback versiyonuna göre 35 santimetre uzatılırken, arka bölümünün tasarımında da 607’den esinlenilmiş. 206 Sedan’da 1.4 75 beygir ve 1.6 110 beygir olmak üzere 2 benzinli motor görev yapıyor.

1007 TÜRKİYE’YE GELMİYOR:

Türkiye’de Eylül ya da Ekim ayında yapılması planlanan 1007 lansmanın ertelendiğini açıklayan Hanatoux, pazarın bu araca uygun olmadığı için böyle bir karar aldıklarını belirtti. Hanatoux, bu ertelemenin ikinci sebebinin ise yapılacak lansmanda harcanacak bedelin bile yapılacak satıştan karşılanamayacak olması olarak gösterdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle