GeriEkonomi Petrol akışı bugün yeniden başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Petrol akışı bugün yeniden başladı

Petrol akışı bugün yeniden başladı
refid:21323539 ilişkili resim dosyası

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, patlama nedeniyle akaryakıt sevkıyatı durdurulan Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'ndan sevkıyatın bugün saat 10.00'da yeniden başladığını bildirdi.

Yıldız, yaptığı açıklamada, Şırnak'ın Silopi İlçesi yakınlarından geçen Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'nı oluşturan iki hattan birinde patlama meydana geldiğini ve güvenlik nedeniyle diğer hattın da kapatıldığını anımsattı.

Bugün saat 10.00 itibariyle bu hattan petrol akışının tekrar başladığını belirten Yıldız, patlatılan hattaki yangının dün akşam söndürüldüğünü kaydetti.

BOTAŞ ekipleri tarafından hasar tespit ve tamirat çalışmalarına başlandığını bildiren Yıldız, “Bir hafta içerisinde bu paralel hattın da devreye girmesini bekliyoruz. Kerkük-Yumurtalık, Türkiye ve bölge için stratejik, dünya petrol piyasaları için de önemli bir boru hattıdır. Terörün zaman zaman bu boru hattına yaptığı saldırılar, ülkenin kalkınma ve gelişimine sekte vuramayacaktır. Bununla birlikte bu saldırılar, bölgenin enerji kaynaklarını ülkeye kazandırma azmimizden bizi geri çeviremeyecektir” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle