GeriEkonomi Personel sayısını azaltan KİT'lere geçici işçi izni
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Personel sayısını azaltan KİT'lere geçici işçi izni

Sürekli personel sayısını 13'te bir oranında (yaklaşık yüzde 7.7) azaltan KİT'lere ek olarak geçici işçi çalıştırma izni verilecek.

Bakanlar Kurulunun, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarının, 2006 yılına ilişkin Genel Yatırım ve Finansman Programında yaptığı değişiklik resmi Gazete'de yayımlandı.

Yapılan düzenlemeyle söz konusu karar kapsamındaki kuruluşlardan, 1 Ocak 2005 ve 31 Mayıs 2006 tarihleri arasında geçici işçiler hariç daimi personel sayısında en az 13'te bir oranında azalma görülenlerin geçici işçi statüsünde ek istihdama gidebilmelerine olanak tanındı. Bu durumdaki kuruluşlar taleplerini en geç 1 ay içerisinde Hazine Müsteşarlığına bildirecekler.

Bu kuruluşlara, birim istihdam maliyetinin azaltılması ve verimliliğin artırılması amacıyla nitelikli ve tecrübeli personel istihdam edilmesi kaydıyla, Hazine Müsteşarlığının uygun görüşüne istinaden Devlet Personel Başkanlığınca, bir defaya özgü olarak 2006 yılı için daha önce vize edilmiş geçici işçi adam/ay sayısının en fazla yüzde 25’ine kadar ek geçici işçi istihdamı izni verilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle