GeriEkonomi Pepsi: Biz zaten Tarkan'la yola çıktık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pepsi: Biz zaten Tarkan'la yola çıktık

Dünya Kupası'na katılacak Türk Milli Takımı için sponsorları özel şarkı yarışına girdi. İş Bankası'nın ‘‘Pepsi'yle birlikte Tarkan'ın seslendireceği yeni şarkı yaptıralım’’ teklifine Pepsi ‘soğuk’ yaklaştı. Pepsi, ‘‘Tarkan'la yola çıktık ve Milli Takım'a özel klip çektik’’ dedi.

Dünya Kupası'na katılacak Türk Milli Futbol takımı için hazırlanacak şarkı, iki ana sponsor arasında yarışa dönüşecek konuma geldi. Futbol Federasyonu'nun özel isteği üzerine Milli Takım'ın ana sponsorlarından biri olan İş Bankası, her sponsorun farklı bir şarkı yapmaması için Pepsi'yle işbirliği yapmak istediklerini açıklayarak, bu projede Tarkan'ın yer almasını istedi. Ancak 1996 yılından bu yana Milli Takım'ın sponsoru olan Pepsi, Tarkan ile birlikte Milli Takım şarkısını hazırladıklarını ve önümüzdeki günlerde de bu şarkıyı kamuoyuna açıklayacağını belirtti.

Bu açıklamanın ardından İş Bankası'nın nasıl bir strateji izleyeceği merakla bekleniyor. Görünen iki olasılık var. İş Bankası, ya Pepsi'nin hazırladığı şarkıya destek olup birlikte tanıtım kampanyası düzenleyecek, ya da Milli Takım için yeni bir şarkı daha yapacak.

6 YILDIR MİLLİ TAKIMLA

Pepsi Pazarlama Müdürü Selen Kantarcı, 1996 yılından bu yana sadece büyük şampiyonalarda değil hazırlık maçları ve kamplarda da Milli Takım'ın hep yanında olduğunu belirterek şunları söyledi:

‘‘6 yıl önce başlattığımız 'Pepsi Milli Takımla El Ele, Gönül Gönüle' çalışmalarımız günümüze kadar geldi. Yine tüm kamuoyununda bildiği gibi dünya starı sanatçımız Tarkan ile de geçen yıldan bu yana bir çok kampanya ve çalışma yaptık. Geçen yıl ‘Pepsi Müzik' kapsamında yapılan anlaşmalar ve çalışmalara Milli Takımımız dahil edildi. Nitekim, Milli Takımımızın Kore ve Japonya'ya gitmesi kesinleşmediği tarihlerde Milli Takımımıza inandığımız için çalışma ve planlamalar yaptık.’’

Pepsi’nin Milli Takım sponsorluğu çerçevesinde Tarkan'la da bir çok proje geliştirdiğini hatırlatan Selen Kantarcı, ‘‘Şu an tamamlanan çalışmalar arasında, Tarkan'ın Pepsi için Milli Takım'a hazırladığı özel bir parça da yer alıyor’’ dedi.

Selen Kantarcı, 22 Ocak'ta yeni kampanya reklam filminin çekimlerini tamamladıklarını ifade ederek, Milli Takım ile çalışmalarının devam edeceğini ve Tarkan ile birlikte hazırlanan Milli Takım şarkısının önümüzdeki günlerde açıklanacağını kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle